سرنگونی 6 پهپاد اوکراینی بر فراز بلگورود

وزارت دفاع روسیه: سامانه «اسکندر» دو سکوی پرتاب سامانه موشکی ضد هوایی «پاتریوت» متعلق به نیروهای اوکراینی در استان «اودسا» را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات مسکو، یکشنبه 17 تیر اعلام کردند که واحدهای پدافند هوایی روسیه 7 پهپاد اوکراینی را در دو منطقه بلگورود و کورسک در مرز با اوکراین سرنگون کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، هفت پهپاد بر فراز منطقه بلگورود که تقریباً روزانه در معرض حملات پهپادی اوکراین قرار دارد، رهگیری شدند.

فرماندار کورسک، واقع در شمال غربی روسیه، گفت که هفت پهپاد بر فراز منطقه او سرنگون شده است.

او افزود: «نیروهای اوکراینی در طول روز حدود 10 روستا را بمباران کردند».

وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد، خدمه سامانه تاکتیکی «اسکندر» دو سکوی پرتاب سامانه موشکی ضد هوایی «پاتریوت» متعلق به نیروهای اوکراینی و یک رادار «گیراو» را در منطقه اودسا منهدم کردند.

از سوی دیگر، برخی مقامات اوکراینی اعلام کردند که در بمباران روسیه که منطقه خرسون در جنوب اوکراین را هدف قرار داد، 3 غیرنظامی کشته شدند.

در همین حال نمایندگان دادستانی منطقه خرسون گفتند، دو جسد از زیر آوار خانه‌ای در روستایی در نزدیکی پرسلاو، شمال شهر خرسون که صبح امروز یکشنبه توسط ارتش روسیه بمباران شده بود، بیرون کشیده شدند.

الکساندر پروکودین، فرماندار این منطقه گفت شامگاه شنبه نیز یک نفر در روستایی در جنوب خرسون بر اثر اصابت گلوله توپ به خانه‌اش، کشته است.

نیروهای روسیه در اولین روزهای عملیات نظامی جامع در اوکراین که در فوریه 2022 آغاز شد، خرسون را تصرف کردند. در مقابل نیروهای اوکراینی در اواخر همان سال کنترل بیشتر منطقه را به دست گرفتند، اما نیروهای روسیه همچنان مناطق تحت کنترل اوکراین در ساحل شرقی رودخانه «دنیپرو» را بمباران می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size