انتقاد شدید «مارین لوپن» از امباپه به دلیل مداخله در انتخابات پارلمانی فرانسه

لوپن در مصاحبه‌ای گفت که مردم از توصیه‌ها درباره اینکه چگونه رای بدهند خسته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی فرانسه از اظهارات کیلیان امباپه، فوق ستاره فرانسوی فوتبال جهان درباره انتخابات این کشور شدیدا انتقاد کرد.

این در حالی است که امباپه پس از نتایج دور نخست انتخابات پیش از دیدار برابر پرتغال‌ در نشست خبری، شرکت کردن فرانسوی‌ها در انتخابات را امری ضروری دانست؛اظهاراتی که به مذاق مارین لوپن و اعضای حزب او خوش نیامده و به شدت از سخنان کیلیان امباپه انتقاد کردند.

لوپن در مصاحبه‌ای با «سی‌.ان‌.ان» اظهار داشت «مردم از توصیه‌ها درباره اینکه چگونه رای بدهند خسته شده‌اند. بسیاری از این مردم با حداقل حقوق ماهیانه زندگی می‌کنند و با مشکلات پرداخت هزینه‌های مسکن و انرژی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند.»

وی افزود: «از این که ورزشکاران، بازیگران و خواننده‌ها که بسیاری از آنها میلیونر و میلیاردر هستند به مردمی که ماهیانه هزار و 300 الی 400 یورو درآمد دارند که به کدام نامزد رای بدهند، با استقبال بدی از سوی رای دهندگان مواجه شده است. این در حالی است که بسیاری از این افراد که میلیونر یا میلیاردر هستند قصد دارند تا رای‌های مردم را به در جهت منافع خود تغییر دهند.»

امباپه هفته گذشته نیز در کنار جمع دیگری از افراد مشهور فرانسه از رای دهندگان فرانسوی خواست برای دور نگه‌داشتن راست‌های افراطی دست به کار شوند و گفته بود، «ما نمی‌توانیم کشورمان را به دست این افراد بسپاریم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید