وال استریت ژورنال: 86 درصد دموکرات‌ها به بایدن رای خواهند داد

دو نظرسنجی که نتایج آن چهارشنبه گذشته در «نیویورک تایمز» و «وال استریت ژورنال» منتشر شد، نشان داد که تمایل واضحی به رای دادن به نفع ترامپ در سطح ملی وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که جو بایدن، رئیس جمهوری 81 ساله آمریکا، با فراخوان‌های فزاینده برای کناره گیری از نامزدی خود از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آینده مواجه است، یک نظرسنجی جدید نشان داد که 86درصد از دموکرات‌ها به او رای خواهد داد.

در ادامه گزارش «وال استریت ژورنال» آمده است که درصد دموکرات‌هایی که در نظر سنجی قبلی تاکید کردند به بایدن رای خواهند داد، 93درصد بود.

این نظرسنجی شامل 1500 نفر از رای‌دهنگان ثبت شده بود که در فاصله 29 ژوئن تا دوم ژوئیه با آنها مصاحبه شده است.

این در حالی است که بایدن در اولین مصاحبه تلویزیونی پس از مناظره با دونالد ترامپ در «سی‌ان‌ان»، عملکرد ضعیف خود را به عنوان یک «اپیزود بد» توجیه کرد و گفت که او به تنهایی مسئول اتفاقی است که افتاده است.

توجیهات بایدن

بایدن خاطرنشان کرد که به دلیل سرماخوردگی و سفرهای طولانی، خسته و مریض بود و احساس بدی داشت.

به گزارش «سی‌ان‌ان» او افزود: « سعی کردیم بفهمیم مشکل چیست. آنها تست ابتلا به بیماری یا نوعی ویروس را گرفتند اما من مبتلا نشده بودم. سرماخوردگی شدید داشتم».

«جايی نخواهم رفت»

این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا با درخواست‌های زیادی برای کناره‌گیری از نامزدی مواجه است اما بایدن متعهد شد که به مبارزه انتخاباتی ادامه دهد. بایدن در جشن روز استقلال در کاخ سفید تاکید کرد که «هیچ جا نخواهد رفت».

از سویی، دو نظرسنجی که نتایج آن چهارشنبه گذشته در «نیویورک تایمز» و «وال استریت ژورنال» منتشر شد، نشان داد که تمایل واضحی به رای دادن به نفع ترامپ در سطح ملی آمريكا وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید