آمریکا دو قایق بدون سرنشین حوثی‌ها را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

«فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا» اعلام کرد دو قایق بدون سرنشین متعلق به شبه‌نظامیان حوثی یمن را در دریای سرخ منهدم کرده است. «سنتکام» پنجشنبه 14 تیر، اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته یک مرکز راداری این گروه را در منطقه‌ای تحت کنترل آن‌ها در یمن نیز منهدم کرده است.

این اقدامات در حالی انجام شد که منابع امنیتی دریایی گزارش دادند حوثی‌ها از قایق‌های بدون سرنشین مسلح در دریای سرخ برای افزایش حملات به کشتی‌های تجاری استفاده می‌کند. در هفته‌های گذشته، حداقل سه کشتی توسط این قایق‌های بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفته که یکی از این حملات منجر به غرق شدن کشتی باری «توتور» شد.

به گفته منابع امنیتی دریایی و تحلیل‌های خبرگزاری «رویترز»، کشتی‌های جنگی ائتلاف به رهبری آمریکا از ماه فوریه حداقل شش ضربه دفاعی به قایق‌های بدون سرنشین انجام داده‌اند.

گروه حوثی از ماه نوامبر گذشته بیش از 150 حمله به کشتی‌های تجاری انجام داده و ادعا کرده است که این کشتی‌ها به مقصد اسرائیل بوده‌اند. حوثی‌ها همچنین تهدید کرده‌اند که حملات خود را به دریای مدیترانه نیز گسترش خواهند داد.

این حملات باعث شده است که شرکت‌های تجاری به مسیرهای طولانی‌تر و پرهزینه‌تر دور از آفریقا تغییر مسیر دهند. همچنین، این حملات منجر به غرق شدن یک کشتی باری به نام روبیمار که حامل مواد خطرناک بود، و آسیب جدی به دو کشتی دیگر نیز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید