گفت‌وگوی مقامات اوکراین و اسرائیل برای مقابله با «تهدید ایران و روسیه»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیمیترو کولیبا، وزیر خارجه اوکراین، چهارشنبه 13 تیر، اعلام کرد که با یسرائیل کاتس، همتای اسرائیلی خود درباره همکاری‌های دوجانبه و «تهدیدهای منطقه‌ای و جهانی ایران، روسیه و کره شمالی» گفت‌وگو کرده است.

حملات روسیه به منطقه خارکیف

در همین حال، مقامات منطقه خارکیف در شمال شرق اوکراین گزارش دادند که حملات روسیه به این منطقه در روز چهارشنبه، منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دست‌کم 14 تن دیگر شده است.

به گفته دادستان‌های خارکیف، روسیه با بمب‌های «هدایت‌شونده چندمنظوره دی-30» پایتخت منطقه را هدف قرار داد. این حملات باعث زخمی شدن دست‌کم هشت نفر، از جمله یک کودک هشت ساله شد و به منازل، ساختمان‌های مسکونی، اداره پست و یک مرکز خدمات تعمیر خودرو خساراتی وارد کرد.

در حمله‌ای دیگر که در ساعات اولیه صبح چهارشنبه در روستای بوروفا رخ داد، یک نفر کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. این حمله باعث آسیب به 10 خانه، فروشگاه و یک ساختمان اداری شد. همچنین در روستای روسکا لوزووا، دو نفر زخمی و 10 خانه در حمله‌ دو موشک «اس-400» آسیب دید. پلیس محلی گزارش داد که دو بمب هدایت‌شونده به این روستا برخورد کردند که منجر به آتش‌سوزی در پنج ساختمان و تخریب 9 خانه شد.

اولگ سینگوبوف، فرماندار خارکیف، در ژوئن گفته بود که حملات در نزدیکی روستای بوروفا شدت گرفته است، زیرا نیروهای روسیه تلاش می‌کنند نقاط ضعف پدافند دفاعی اوکراین را پیدا کنند.

روسیه در مه سال جاری، حملات زمینی خود را به شمال منطقه خارکیف گسترش داد و در جنگی که 28 ماه پیش آغاز کرد، جبهه جدیدی باز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size