کاخ سفید: بایدن قصد انصراف از انتخابات را ندارد

فشارها بر رئیس جمهوری آمریکا به عنوان نامزد خزب دموکرات برای کناره گیری از انتخابات ریاست جمهوری پس از مناظره فاجعه بار او در مقابل ترامپ در حال افزایش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پس از مناظره هفته گذشته جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا با دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان، کاخ سفید چهارشنبه 13 تیر تایید کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا «هرگز» قصد ندارد از انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر آینده کناره‌گیری کند، بلکه مصرانه «به جلو حرکت می‌کند».

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به خبرنگاران در مورد احتمال کناره گیری نامزد حزب دموکرات‌ها گفت: «هرگز» کناره گیری نخواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید تایید کرد که بایدن با کمپین انتخاباتی خود «به جلو حرکت می‌کند» و افزود: «رئیس جمهوری آمریکا بر چگونگی ادامه این کار متمرکز شده است، و هر چیز دیگری که می‌شنویم یا گفته می‌شود کاملاً نادرست است.»

روزنامه «نیویورک تایمز» به نقل از یکی از نزدیکان بایدن بدون ذکر نام او نوشت: «او می‌داند که اگر با دو رویداد دیگر از این دست روبرو شود، اوضاع کاملاً متفاوت خواهد بود». بنا به ادعای این منبع، بایدن در نشست‌های خصوصی درباره آینده نامزدی خود سرگردان است.

در همین راستا، اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید بلافاصله در واکنش به زازش این نشریه آمریکایی در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «این کاملاً نادرست است، اگر «نیویورک تایمز» بیش از هفت دقیقه به ما فرصت می‌داد تا اظهار نظر کنیم، ما به آن‌ها اطلاع می‌دادیم.»

از زمانی که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، سال گذشته اعلام کرد برای انتخابات ریاست‌جمهوری دوباره نامزد می‌شود، تیم داخلی او متحد و یکپارچه از بایدن حمایت کرده و به پرسش‌ها درباره سن بالای او پاسخ داده‌اند. آن‌ها معتقدند رسانه‌ها به‌طور ناعادلانه‌ای بر روی سن بایدن تمرکز کرده‌‌اند. جمهوری‌خواهان نیز ویدئوهایی از بایدن منتشر کرده‌اند که او را ضعیف‌تر از واقعیت نشان می‌دهد.

به گزارش روزنامه «نیویورک‌تایمز»، با برگزاری مناظره روز پنج‌شنبه بین بایدن و دونالد ترامپ، نامزد حزب‌ جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا، نگرانی‌ها درباره توانایی بایدن برای شرکت در انتخابات افزایش یافته است. افراد نزدیک به بایدن دیگر نمی‌توانند به سادگی نگرانی‌ها درباره توانایی او را نادیده بگیرند. بایدن، 81 ساله، خود نیز اعتراف کرد که دیگر جوان نیست و در مناظره اشتباهاتی داشته است.

این در حالی است که نگرانی‌ها در مورد توانایی بایدن برای ماندن در کاندیداتوری و اینکه آیا او می‌تواند برای 4 سال دیگر به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده فعالیت کند افزایش یافته است.

یکی از مشاوران ارشد بایدن که نخواست نامش فاش شود، گفت که رئیس جمهوری آمریکا «به خوبی از چالش سیاسی که با آن مواجه است آگاه است.»

مسئولان کمپین بایدن با نگرانی نظرسنجی‌ها را دنبال می‌کنند. نظرسنجی «سی‌بی‌اس نیوز» که روز چهارشنبه انجام شد، نشان داد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا از زمان مناظره با 50 درصد در مقابل 48 درصد در سطح ملی و 51 درصد در مقابل 48 درصد در ایالت‌های شاهد رقابت، از بایدن جلوتر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید