پذیرش شکست از حزب کارگر توسط محافظه‌کاران بریتانیا قبل از آغاز انتخابات

حزب کارگر در مسیر کسب 212 کرسی پارلمان بریتانیا است، که بزرگترین اکثریت حزبی در تاریخ مدرن بریتانیا را رقم خواهد زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محافظه‌کاران بریتانیا روز چهارشنبه، یک روز قبل از آغاز انتخابات سراسری در این کشور، شکست انتخاباتی سنگین از رقیب خود حزب کارگر را پذیرفتند و گفتند که رقیب به احتمال زیاد با یک نتیجه «رکوردشکن» پیروز می‌شود.

به گزارش «رویترز»، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب چپ میانه کارگر در انتخابات روز پنجشنبه به یک پیروزی خیره‌کننده کسب دست می‌یابد، به 14 سال حکومت محافظه‌کاران پایان می‌دهد، و کلید دفتر نخست‌وزیری بریتانیا را در دستان کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر می‌گذارد.

بر اساس آخرین نظرسنجی سازمان معتبر «یوگاو» که روز چهارشنبه یک روز قبل از آغاز انتخابات منتشر شد، حزب کارگر در مسیر کسب 212 کرسی پارلمان بریتانیا است، که در عین کسب اکثریت در پارلمان پیش رو، بزرگترین اکثریت حزبی در تاریخ مدرن بریتانیا را رقم خواهد زد.

در مقابل، محافظه‌کاران که بر اساس پیشی‌بینی‌ها دچار بدترین شکست تاریخ خود خواهند شد، از همین الان نیروی خود را بر محدود کردن آسیب‌های ناشی از شکست روز پنجشنبه معطوف کرده‌اند.

مل استراید، وزیر کار محافظه‌کار در این باره گفت: «کاملاً می‌پذیرم که بر اساس نظرسنجی‌ها، حزب کارگر احتمالاً بزرگ‌ترین اکثریتی که این کشور تاکنون به خود دیده است را کسب کند. چیزی که الان مهم است این است که ما چگونه می‌توانیم آپوزیسیون را سازماندهی کنیم.»

به گفته رویترز، کارزار انتخاباتی استارمر حول وعده‌ یک‌کلمه‌ای «تغییر» شکل گرفته است، و روی بهره‌گیری از نارضایتی مردم از وضعیت خدمات عمومی گسترده بریتانیا و پایین آمدن استانداردهای زندگی تمرکز کرده است.

به گفته این خبرگزاری، ریشی سوناک، نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا در آخرین روزهای قبل از انتخابات به بوریس جانسون، نخست‌وزیر پیشین متوسل شد تا در دفاع از دولت سوناک حرف بزند، اما جانسون در سخنرانی سه‌شنبه شب خود کمتر از سوناک حمایت کرد و بیشتر درباره دستاوردهای خودش سخن گفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size