بایدن برای اولین بار به دشواری کاندیداتوری خود پس از مناظره فاجعه‌بار اذعان کرد

یکی از مشاوران ارشد بایدن که نخواست نامش فاش شود، گفت که رئیس جمهوری ایالات متحده «به خوبی از چالش سیاسی که با آن مواجه است آگاه است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

روزنامه «نیویورک تایمز» گزارش داد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا پس از مناظره هفته گذشته خود با دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان، به یکی از متحدان کلیدی خود گفته که می‌داند اگر نتواند در روزهای آینده مردم را متقاعد کند که آماده روی کار آمدن است، نمی‌تواند کاندیداتوری خود را حفظ کند.

بنا به این گزارش، این متحد رئیس جمهوری ایالات متحده در ادامه تاکید کرد که بایدن عمیقاً درگیر مبارزه برای انتخاب مجدد خود است، و قرار است روز جمعه مصاحبه‌ای با جورج استفانوپولوس از شبکه خبری «» برگزار کند و مبارزات انتخاباتی‌اش را در کمپین انتخاباتی او در ایالت‌های «پنسیلوانیا» و «ویسکانسین» ادامه دهد. این کمپین‌های انتخاباتی باید خوب پیش بروند.

«نیویورک تایمز» به نقل از این متحد بایدن که به «وضعیت متزلزل» او در مناظره با ترامپ اشاره کرده، گزارش داد: «جو بایدن می‌داند که اگر در هر رویداد آتی مانند این مناظره شکست بخورد، تا آخر هفته در جای دیگری خواهیم بود.»

این اطلاعات درز شده نشان می‌دهد رئیس جمهوری آمریکا به طور جدی در حال بررسی این موضوع است که آیا می‌تواند پس از این عملکرد ویرانگر در صحنه مناظره در آتلانتا در روز پنج‌شنبه بهبود یابد یا خیر.

این در حالی است که نگرانی‌ها در مورد توانایی بایدن برای ماندن در کاندیداتوری و اینکه آیا او می‌تواند برای 4 سال دیگر به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده فعالیت کند افزایش یافته است.

یکی از مشاوران ارشد بایدن که نخواست نامش فاش شود، گفت که رئیس جمهوری آمریکا «به خوبی از چالش سیاسی که با آن مواجه است آگاه است.»

مسئولان کمپین بایدن با نگرانی نظرسنجی‌ها را دنبال می‌کنند. نظرسنجی «سی‌بی‌اس نیوز» که روز چهارشنبه انجام شد، نشان داد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا از زمان مناظره با 50 درصد در مقابل 48 درصد در سطح ملی و 51 درصد در مقابل 48 درصد در ایالت‌های شاهد رقابت، از بایدن جلوتر است.

بنابر نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» که سه‌شنبه 12 تیر به پایان رسید، از هر سه رأی‌دهنده دموکرات، یک نفر معتقد است که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا پس از مناظره هفته گذشته، باید از انتخابات ریاست جمهوری، کناره‌گیری کند.

بر اساس این نظرسنجی اما هیچ یک از اعضای ارشد حزب دموکرات در یک انتخابات فرضی در برابر ترامپ، بر بایدن برتری نیافتند.

این نظرسنجی که طی دو روز انجام شد، به این نتیجه رسید که ترامپ (78 ساله) و بایدن (81 ساله) از حمایت 40 درصد از رای‌دهندگان ثبت نام شده برخوردارند که نشان می‌دهد بایدن پس از مناظره، محبوبیت خود را از دست نداده است.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 5 نوامبر برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید