«توبی» رقیب تازه «نتفلیکس» در بریتانیا

به نوشته «ورایتی» گسترش «توبی» به بریتانیا می‌تواند راه را برای ورود به بازار اروپا برای این پلاتفرم جدید باز کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که افزایش مداوم هزینه اشتراک شبکه پخش فیلم و سریال نتفلیکس در بریتانیا که در آن اغلب مردم با گرانی و تورم دست و پنجه نرم می‌کنند سبب کاهش مشتریان آن شده، شرکت فاکس، شبکه خانگی پخش فیلم و برنامه‌های تلویزیونی خود را در بریتانیا به صورت رایگان راه‌اندازی کرده است.

به گزارش «اسکرین» این پلاتفرم جدید که «توبی» نام دارد نه تنها رقیبی برای نتفلیکس، دیزنی پلاس، آمازون پرایم و اپل تی‌وی خواهد بود بلکه برای پلاتفرم‌های داخلی مانند بی‌بی‌سی ای‌پلیر هم شاخ و شانه خواهد کشید.

این پلاتفرم تازه که در بریتانیا رایگان است با آگهی هزینه‌های خود را تامین می‌کند و بیش از 20 هزار عنوان فیلم و برنامه‌های تلویزیونی را در اختیار مشترکان قرار می‌دهد که محصول شرکت‌هایی چون دیزنی، لیونزگیت، ان‌بی‌سی یونیورسال و سونی پیکچرز انترتینمنت هستند.

پلاتفرم «توبی» در بریتانیا همچنین دارای بخش‌هایی برای تولیدات هندی، نیجریه‌ای و بریتانیایی هم هست. توبی که 10 سال پیش در آمریکا عرضه شده است هم‌اکنون ماهیانه 80 میلیون مشترک فعال دارد.

با این حال برخی از کارشناسان ارتباطات می‌گویند از آنجا که «توبی» هنوز برخلاف اپل تی‌وی تولیدات اختصاصی زیادی ندارد برای کسب مشتری در بازار بریتانیا که شبکه‌های تلویزیونی به طور مجانی با پخش آگهی دسترسی به فیلم و سریال‌ها را برای مخاطبان فراهم کرده‌اند، با دشواری بیشتری روبرو می‌شود.

روپرت مرداک که مالک کمپانی فاکس قرن بیست و یکم است با تاسیس «اسکای» در بریتانیا در سال 1984 نقش موثری در توسعه صنعت رسانه در این کشور ایفا کرد اما بعد از آنکه 39 درصد از سهام آن را واگذار کرد، با «توبی» می‌خواهد به خانه‌های مردم بریتانیا بازگردد.

یکی از پایه‌گذاران و مدیرعامل «توبی» فرهاد مسعودی، مدیر و سرمایه‌گذار فناوری ایرانی‌الاصل بود که سال گذشته از مدیریت این شرکت کنار رفت.

این پلاتفرم جدید که با استقبال رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی در بریتانیا روبرو شده با فیلم‌هایی چون «بیل را بکش» و برخی از فیلم‌ها و سریالهای مشهور از دوم ژوئیه در دسترس مردم این کشور قرار گرفته است. به نوشته «ورایتی» گسترش «توبی» به بریتانیا می‌تواند راه را برای ورود به بازار اروپا برای این پلاتفرم جدید باز کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید