کره شمالی از آزمایش موشکی جدید با کلاهک جنگی 4.5 تنی خبر داد

این موشک، «هواسونگفو-11دی ای-4.5» نام دارد که قدرت حمل کلاهک جنگی بسیار بزرگ از رده 4.5 تن را داشته و برد آن تا 500 کیلومتر می‌رسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کره شمالی، سه‌شنبه 12 تیر، اعلام کرد که یک موشک بالستیک تاکتیکی جدید قادر به حمل کلاهک جنگی بزرگ را آزمایش کرده است.

این اقدام پیونگ یانگ در راستای مدرنیزه کردن زرادخانه تسلیحاتی خود برای مقابله با آنچه که تهدیدهای تحت رهبری آمریکا توصیف می‌کند، قرار دارد.

خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرد که این موشک، «هواسونگفو-11دی ای-4.5» نام دارد که قدرت حمل کلاهک جنگی بسیار بزرگ از رده 4.5 تن را دارد.

این خبرگزاری افزود که آزمایش شلیک، دوشنبه با هدف تأیید پایداری پرواز و دقت هدفگیری در برد حداکثر 500 کیلومتر و حداقل برد 90 کیلومتر انجام شد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی به محل پرتاب و فرود این موشک جدید اشاره‌ای نکرد اما این واقعیت که حداکثر و حداقل برد این موشک آزمایش شد، نشان می‌دهد که کره شمالی، دو پرتاب انجام داده است.

ارتش کره جنوبی پیشتر اعلام کرده بود که کره شمالی دوشنبه، دو موشک بالستیک از یکی از شهرهای جنوب غربی این کشور به سمت شمال شرق کره شمالی شلیک کرد که موشک اول، مسافت 600 کیلومتر و موشک دوم، 120 کیلومتر را پرواز کرد.

مسافت پروازی موشک دوم، کوتاهتر از رسیدن به آب‌های سواحل شرقی کره شمالی بود که مکان فرود ایده‌الی برای موشک‌های آزمایشی کره شمالی محسوب می‌شود.

پرواز غیرعادی

از سویی رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت که دومین موشک کره شمالی ممکن است در مرحله اول پرواز خود، به شکل غیرعادی پرواز کرده باشد.

رئیس ستاد مشترک افزود که در صورت انفجار این موشک، بقایای آن به احتمال زیاد روی زمین، پراکنده خواهد شد، با این حال تا این لحظه، خسارتی گزارش نشده است.

این پرتاب‌ها، یک روز پس از آن انجام شد که کره شمالی متعهد شد به رزمایش‌های نظامی جدید آمریکا با کره جنوبی و ژاپن، پاسخی «تهاجمی و کوبنده» بدهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید