رهبر حزب کارگر بریتانیا: چپ‌ باید از پیروزی راست افراطی در فرانسه درس بگیرد

انتخابات سراسری در بریتانیا، پنج‌شنبه 14 تیر، برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کیئر استارمر، رهبر حزب کارگر بریتانیا می‌گوید چپ‌ها باید نشان دهد که تنها جریان مترقی پاسخی برای مشکلات مردم است.

به گزارش «گاردین»، استارمر در جریان کارزار انتخاباتی حزب کارگر گفت چهارده سال حکمرانی حزب محافظه‌کار ممکن است باعث سرخوردگی برخی از مردم شده باشد که تصور می‌کنند ساختار کشور چنان درهم‌شکسته شده که قابل بازسازی نیست. برای همین ما باید در انتخابات روز پنج‌شنبه به بریتانیا، اروپا و سراسر جهان نشان بدهیم که جریان مترقی چاره تمام مشکلاتی است که مردم روزانه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

انتخابات سراسری در بریتانیا، پنج‌شنبه 14 تیر، برگزار می‌شود و حزب کارگر تقریبا به پیروزی خود در این انتخابات مطمئن شده است.

براساس تلفیق نظرسنجی‌های مختلف، حزب کارگر به 35 تا 45 درصد آرا دست خواهد یافت و میزان حامیان آن در برخی نواحی از جمله شهرهایی چون لندن و منچستر افزایش داشته است. درحالی که حزب حاکم محافظه‌کار با روند کاهشی حامیان احتمالا 15 تا 25 درصد رای خواهد آورد.

اما این نظرسنجی‌ها همچنین نشان می‌دهند هرچقدر از میزان حامیان حزب محافظه‌کار کاسته شده بر تعداد حامیان حزب راست افراطی رفرم یوکی افزوده شده است. در نظرسنجی‌های اخیر این حزب 16 درصد طرفدار داشته است که نسبت به سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

نظرسنجی‌ها همچنین نشان می‌دهند جوانان بیشتر طرفدار حزب کارگر هستند و افراد مسن‌تر بیشتر به حزب محافظه‌کار گرایش دارند. در همین حال ریشی‌سوناک، نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا با دفاع از عملکرد دولت خود در کاهش تورم و افزایش حقوق‌ها گفت اگر حزب کارگر به پیروزی برسد برای اولین بار در تاریخ بریتانیا شاهد مالیات بر دریافتی بازنشستگی دولتی خواهیم بود. این درحالی است که حزب کارگر وعده داده است در آینده نزدیک مالیات‌ها برای عموم مردم افزایش نخواهد یافت تا تورم کاهش پیدا کند و فقط مالیات گروهی که در طبقه پردرآمدترین‌ها قرار دارند افزایش پیدا می‌کند.

درصورت پیروزی حزب کارگر به رهبری کئیر استارمر و معاون او آنجلا راینر در انتخابات مجلس، دولت محافظه‌کار بریتانیا سقوط خواهد کرد و حزب کارگر پس از 14 سال با برنامه‌هایی برای تغییرات اساسی در سیاست داخلی و خارجی بر سرکار خواهد آمد.

حزب کارگر اعلام کرده است که با حکومت ایران و مداخلات‌اش در منطقه و جنگ اوکراین مدارا نخواهد کرد. به گزارش «تلگراف»، دو وزیر خارجه و کشور در سایه حزب کارگر از حامیان قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی بریتانیا هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید