رهبران دموکرات‌: بایدن در رقابت‌های ریاست جمهوری می‌ماند

سایر دموکرات‌ها امکان انتخاب نامزد دیگری برای ریاست جمهوری را رد نمی‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رهبران حزب دموکرات‌ آمریکا، یکشنبه اعلام کردند به‌رغم درخواست‌های گسترده برای کناره‌گیری جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، از رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری، او در رقابت می‌ماند.

به گزارش «رویترز»، رهبران دموکرات پس از چند روز بحث و جدل درباره نمایش ضعیف بایدن 81 ساله در اولین مناظره با رقیب انتخاباتی‌اش دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان، قاطعانه درخواست اعضای حزب‌شان برای انتخاب یک نامزد جوان‌تر برای انتخابات 5 نوامبر را رد کردند.

در طول مناظره، بایدن با صدایی خش‌دار عملکردی متزلزل از خود نشان داد و چندین بار با حواس‌پرتی سخنانش را ناتمام گذاشت. برخی دموکرات‌ها بعداً به طور خصوصی گفتند که این نمایش می‌تواند عاملی برای رد صلاحیت بایدن باشد.

روزنامه «نیویورک تایمز» به نقل از منابع آگاه گفته است که خانواده بایدن از او خواسته‌اند در رقابت باقی بماند و به مبارزه ادامه دهد. این روزنامه همچنین گفت برخی نزدیکان بایدن به طور خصوصی درباره اینکه کارکنانش او را به خوبی برای مناظره پنجشنبه شب آماده نکرده بودند، ابراز خشم کردند.

به گفته رویترز، درخواست‌ها برای کناره‌گیری بایدن از روز پنجشنبه که او با ترامپ مناظره کرد ادامه داشته است. نظرسنجی اخیر «سی‌بی‌اس» نشان داد که تعداد دموکرات‌هایی که معتقدند بایدن نباید برای ریاست‌جمهوری نامزد شود، 10 درصد افزایش یافته است، و از 36 درصد در فوریه به 46 درصد رسیده است.

ژورنال «کانستیتوشن» در این باره در سرمقاله‌ای نوشت: «حقیقت تاسف‌بار این است که بایدن، به خاطر خیر ملتی که به طرزی تحسین‌برانگیز حدود نیم قرن به آنها خدمت کرده است، باید از رقابت کناره‌گیری کند. لزوم بازنشستگی بر سر رئیس‌جمهوری سایه انداخته است.»

به گفته رویترز، در شرایطی که مقامات ارشد حزب دموکرات کماکان از نامزدی بایدن پشتیبانی می‌کنند، تصمیم‌گیری درباره اینکه آیا می‌خواهد به کارزارش برای دور دوم ریاست جمهوری ادامه دهد یا خیر در نهایت بر عهده خود بایدن خواهد بود. در عین حال، سایر دموکرات‌ها امکان انتخاب نامزد دیگری برای ریاست جمهوری را رد نمی‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید