سازمان تجارت دریایی بریتانیا از وقوع حادثه‌ای در اطراف بندر المخا در یمن خبر داد

گروه حوثی جمعه، مسئولیت حمله به یک کشتی با پرچم لیبریا در دریای سرخ را بر عهده گرفت که به گفته مقامات دریایی، از اصابت پنج موشک، در امان ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزایش تنش‌ها در دریای سرخ، سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، یکشنبه 10 تیر اعلام کرد که گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در 13 مایل دریایی از بندر یمنی المخا، دریافت کرده است.

این سازمان از طریق «ایکس» این خبر را اعلام کرد ولی جزئیات بیشتری ارائه نداد.

انهدام 7 پهپاد حوثی

از سویی ارتش آمریکا جمعه از انهدام هفت پهپاد حوثی و یک ایستگاه کنترل زمینی در مناطق تحت کنترل آنها در یمن طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

ارتش ایالات متحده در بیانیه خود افزود که پهپادها و ایستگاه کنترل زمینی که منهدم شدند، تهدیداتی قریب الوقوع را ایجاد می‌کردند.

پیشتر، گروه حوثی جمعه، مسئولیت حمله به یک کشتی با پرچم لیبریا در دریای سرخ را بر عهده گرفت که به گفته مقامات دریایی، از اصابت پنج موشک، در امان ماند.

حوثی‌ها افزودند که سه کشتی دیگر از جمله دو کشتی را در دریای مدیترانه، هدف قرار دادند.

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، در بیانیه‌ای که از تلویزیون پخش شد، گفت که این گروه، موشک‌های بالستیک را به طرف نفتکش «دلونکس» شلیک کرد که مستقیما به آن اصابت کرد.

از سویی سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا جمعه اعلام کرد، هیچ گزارشی مبنی بر آسیب به کشتی که در 150 مایلی شمال غربی بندر حدیده یمن هدف قرار گرفته بود، وجود ندارد و این کشتی به سمت شمال در حرکت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید