نظرسنجی «سی‌ان‌ان»: ترامپ برنده اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پس از برگزاری اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری در شب پنج‌شنبه 7 تیر، بین جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا و نامزد حزب دمکرات و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و نامزد حزب جمهوریخواه در شبکه خبری «سی ان ان»، نظرسنجی این شبکه نشان می‌دهد که اکثریت مخاطبان، ترامپ را برنده این مناظره می‌دانند.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، نتایج نظرسنجی که بلافاصله پس از پایان مناظره صورت گرفت نشان می‌دهد، 67 درصد مخاطبانی که برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند معتقد بوده‌اند عملکرد ترامپ بهتر بوده، درحالی که فقط 33 درصد بایدن را بهتر ارزیابی کرده بودند. پیش از پخش مناظره انتخاباتی، 55 درصد درهمین گروه از مخاطبان معتقد بودند که ترامپ بهتر از بایدن در مناظره ظاهر خواهد شد.

در حالی که در مناظره‌های تلویزیونی در انتخابات 2020، از نظر پاسخ‌گویان به نظرسنجی‌ها، بایدن بهتر از ترامپ ارزیابی شده بود.

مقایسه بین آرای دو گروه از طرفداران دو حزب هم نشان می‌دهد، جمهوری‌خواهان پس از اولین مناظره، اعتماد بیشتری به نامزد خود داشته‌اند، 96 درصد از آنها می‌گویند ترامپ برنده مناظره بود درحالی که 31 درصد دمکرات‌ها معتقد نبودند که بایدن نسبت به ترامپ برتری داشته است.

همچنین 85 درصد از جمهوری‌خواهان می‌گویند ترامپ بیشتر از بایدن توانایی‌هایی خود را برای ریاست‌جمهوری نشان داد. درحالی که فقط 53 درصد از دمکرات‌ها معتقدند بایدن نشان داد که رئیس‌جمهور بهتری خواهد بود.

در نظرسنجی پس از اولین مناظره تلویزیونی همچنین 81 درصد مخاطبانی که مورد پرسش قرار گرفتند، گفتند که در تصمیم خود برای رای دادن به نامزد مورد نظر خود تجدیدنظر نکرده‌اند.

در مجموع 48 درصد از گروه مورد بررسی گفته‌اند فقط به ترامپ رای می‌دهند، 40 درصد فقط به بایدن و 2 درصد گفته‌اند هر دو نامزد مورد تایید آنها است ولی 11 درصد هم گفته‌اند که به هیچ‌کدام رای نمی‌دهند.

در این نظرسنجی از میزان اعتماد دمکرات‌ها به بایدن برای رهبری کشور پس از اولین مناظره کاسته شده و به 39 درصد رسیده درحالیکه میزان اعتماد به ترامپ برای رهبری کشور در میان جمهوریخواهان بیشتر شده و به 73 درصد افزایش یافته است.

در گروه مورد بررسی، 42 درصد معتقد بودند برنامه ترامپ برای حل مشکلات بهتر از برنامه بایدن است، 27 درصد برنامه بایدن را بهتر ارزیابی کردند و 27 درصد هم برنامه هیچ‌کدام از دو نامزد را قبول نداشتند.

این نظرسنجی از 565 مخاطبی که برای رای دادن در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند انجام شده است. پس از پایان اولین مناظره ریاست جمهوری بین بایدن و ترامپ در «سی‌ان‌ان» این شبکه میزگردی با حضور کارشناسان خود برای ارزیابی آن برگزار کرد و جان کینگ خبرنگار شاخص این شبکه عملکرد بایدن در مناظره را سبب وحشت دمکرات‌ها خواند.

دهها میلیون نفر در آمریکا و سراسر جهان این مناظره را که به صورت زنده پخش می‌شد تماشا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید