دو فرمانده ارشد گروه «تحریک طالبان» در ایالت بلوچستان پاکستان بازداشت شدند

این دو فرد بازداشت شده توسط ماموران امنیتی پاکستان طی اعترافات خود به حضور برخی از اعضای گروه «تحریک طالبان پاکستان» در خاک افغانستان اذعان کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات امنیتی پاکستان اعلام کردند که دو فرمانده ارشد گروه «تحریک طالبان پاکستان» را در جنوب غرب این کشور بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری پاکستانی «سما تی وی»، نیروهای امنیتی پاکستان در بلوچستان، چهارشنبه 6 سرطان (تیر) طرح گروه «تحریک طالبان پاکستان» جهت ایجاد پایگاهی برای عملیات «تروریستی» را خنثی کرده و دو فرمانده کلیدی این گروه را دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش، میرضیا لانگاو، وزیر کشور ایالت بلوچستان پاکستان در یک نشست خبری گفته است که دو فرد بازداشت شده «فرمانده نصرالله» و «فرمانده ادریس» لقب دارند.

او افزود: «این بازداشت‌ها یک دستاورد قابل‌توجه برای حکومت پاکستان است.»

لانگاو در این نشست خبری ویدیویی از اعترافات یکی از این دو فرد را منتشر کرد که در آن می‌گوید، برای تحریک طالبان پاکستان اسلحه و مواد منفجره تهیه می‌کرد.

این فرد بازداشت شده اعتراف کرد که مدت 16 سال با طالبان پاکستانی فعالیت می‌کرده و برای فرار از عملیات نظامی پاکستان چندین سال را در افغانستان گذرانده است.

او همچنین در اعترافات خود به حضور برخی دیگر از اعضای گروه تحریک طالبان پاکستان در خاک افغانستان اشاره کرد.

پاکستان بارها از طالبان افغان خواسته است تا جلوی فعالیت طالبان پاکستانی از خاک افغانستان را بگیرد، اما طالبان حاکم در افغانستان همواره حضور گروه‌های تروریستی در خاک این کشور که باعث تیرگی روابط اسلام آباد و کابل شده‌اند را رد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید