خبرگزاری «تاس» روسیه: رئیس جمهوری اوکراین به خسارات سنگین در جنگ اذعان کرد

این خبرگزاری روسی به نقل از «زلنسکی» گزارش داد که تعداد زیادی از نیروها در میدان جنگ کشته و زخمی شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «تاس روسیه»، پنج‌شنبه 7 تیر به نقل از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین گزارش داد که عدم تمایل کشورش برای طولانی‌تر شدن درگیری‌ها با مسکو را ابراز کرده است.

این رسانه روسی نقل کرد که زلنسکی به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نیروهای اوکراینی در میدان جنگ اشاره کرده است.

به گزارش این خبرگزاری زلنسکی در بدو ورود به اجلاس اتحادیه اروپا گفته است:«باید ظرف چند ماه طرح (حل و فصل) مناقشه با مسکو را روی میز بگذاریم، و زمان زیادی نداریم. چرا که در میدان جنگ مجروح و کشته زیاد داریم، لذا نمی‌خواهیم این جنگ سال‌ها ادامه یابد و می‌خواهیم برای دومین اجلاس یک طرح صلح آماده کنیم.»

رئیس جمهوری اوکراین با بیان این‌ که کییف پس از کنفرانسی که در سوئیس برگزار شد، هیچ تماسی با مسکو برقرار نکرده است، گفت چندین کشور بر لزوم گفت‌وگو با مسکو تاکید کردند.

زلنسکی افزود: من در این مدت هیچ مذاکره‌ای با آن‌ها انجام ندادم، اما اگر این اتفاق مخفیانه رخ داده است، این کار ما نیست و می‌خواهیم به طور علنی این کار انجام شود.

از دیگر سو، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در 14 ژوئن در دیدار با مقامات وزارت خارجه کشورش، ابتکاری را برای حل و فصل وضعیت اوکراین از جمله خروج نیروهای مسلح اوکراین از دونباس و مناطق جدید روسیه، عدم پیوستن کییف به ناتو، تبدیل شدن اوکراین به یک کشور بی‌طرف و عاری از سلاح‌های هسته‌ای و سپس لغو تمامی تحریم‌های غرب علیه روسیه پیشنهاد کرد.

به گفته پوتین، اگر اوکراین و غرب چنین شرایطی را رد کنند، ممکن است در آینده تغییر کنند. این در حالی است که کییف این طرح صلح پیشنهادی از سوی روسیه را رد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم