لاوروف رویکردهای اسرائیل را فاجعه‌آمیز توصیف کرد

لاوروف در جریان دهمین اجلاس بین‌المللی «خوانش‌های پریماکوف» در مسکو اعلام کرد که در حال حاضر، خطر کشیده شدن جنگ به لبنان وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، اعلام کرد، مسکو مایل است اطمینان یابد که تهدیداتی از سوی غرب متوجه روسیه نمی‌شود.

لاوروف، چهارشنبه 6 تیر در جریان دهمین اجلاس بین‌المللی «خوانش‌های پریماکوف» در مسکو گفت: «ما فقط به یک چیز توجه داریم و آن این است که تهدیدی از سوی غرب متوجه امنیت ما نشود».

به نظر دیپلمات ارشد روسیه، رویکرد اسرائیل برای گسترش عملیات نظامی خود در غزه و سمت‌دهی آن در راستای ایران، موضوعی ویران‌گر است.

لاوروف ابراز امیدواری کرد که جامعه بین‌المللی از جمله هم‌پیمان اسرائیل، این موضوع را درک کنند.

لاوروف با اشاره به مواضع اعلام شده از سوی رهبری اسرائیل، تاکید کرد که در حال حاضر، خطر کشیده شدن جنگ به لبنان وجود دارد.

رویکرد فاجعه‌آمیز اسرائیل

وزیر خارجه روسیه در ادامه در ارتباط با تشدید تنش در مرزهای لبنان اسرائیل، ابراز امیدواری کرد که جامعه بین‌المللی و مشخصا هم‌پیمانان اصلی اسرائیل، زیان فاجعه‌آمیز ناشی از این رویکرد اسرائیل را درک کنند.

جنگ جاری از هفتم اکتبر گذشته در غزه به مرزهای این منطقه محدود نشده به طوری که نگرانی‌ها در خصوص شعله‌ور شدن جنگی گسترده درلبنان در پی تشدید درگیری مرزی اخیر میان گروه حزب‌الله و اسرائیل، افزایش یافته است.

تنش‌های روسیه و غرب از زمان آغاز تهاجم نظامی این کشور به خاک اوکراین در سال 2022 نه تنها کاهش نیافته بلکه با توجه نگرانی‌های کشورهای غربی از ارتقاء مناسبات میان روسیه و کره شمالی در بازه اخیر، تشدید شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید