امیدواری ترامپ به کسب رای از سیاهپوستان، مسیحیان و دانشجویان خارجی در انتخابات

ترامپ گفت دانشجویانی که از دانشگاه‌های آمریکایی فارغ‌التحصیل می‌شوند، باید به طور خودکار گرین کارت برای اقامت دائم دریافت کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، طی سه رویداد در اواخر هفته پیش، با اتکای بر سیاهپوستان، مسیحیان و دانشجویان خارجی از آنها خواستار حمایت از خود در انتخابات پیش روی ایالات متحده شد.

به گزارش «رویترز»، ترامپ روز شنبه در دیدار با جمعی از سیاهپوستان فیلادلفیا، با وعده اصلاح شهری که «خون‌ریزی آن را ویران کرده است»، خواستار رای دادن شهروندان سیاهپوست این شهر به خود شد.

ترامپ چند ساعت پیشتر از آن در رویدادی که در واشینگتن توسط «ائتلاف ایمان و آزادی»، یک گروه محافظه‌کار مسیحی برگزار شد، از کلیسا روندگان خواست در نوامبر برای رای دادن به وی پای صندوق‌ها بروند.

ترامپ گفت: «مسیحیان به کلیسا می‌روند، اما خیلی رأی نمی‌دهند. شما می‌دانید که اگر رأی بدهید چه قدرتی دارید. باید بروید و رای بدهید. فقط همین یک بار. چهار سال دیگر لازم نیست رای بدهید. آن موقع رای ندهید، چون برای من مهم نیست.»

ترامپ همچنین در پادکستی که پنجشنبه منتشر شد، گفت دانشجویانی که از دانشگاه‌های آمریکایی فارغ‌التحصیل می‌شوند، باید به طور خودکار «گرین کارت» برای اقامت دائم در این کشور دریافت کنند، که البته مغایر با مواضع تند وی در زمینه مهاجرت است.

به گفته ترامپ: «اگر شما از یک دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوید، به نظر من باید به عنوان بخشی از مدرک‌تان به طور خودکار گرین کارت دریافت کنید تا بتوانید در این کشور بمانید، و این شامل کالج‌های ابتدایی نیز می‌شود.»

به گفته رویترز، ستاد انتخاباتی ترامپ بعدا در بیانیه‌ای اعلام کرد تنها پس از «فرسایشی‌‌ترین فرآیند بررسی در تاریخ ایالات متحده ماهرترین فارغ‌التحصیلانی که می‌توانند کمک‌های چشمگیری به آمریکا بکنند» می‌توانند در این کشور بمانند.

در مقابل، کارزار انتخاباتی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، با توجه به مواضع بسیار سخت‌گیرانه ترامپ در قبال مهاجرت در دوران ریاست جمهوری‌اش بین سال‌های 2017 و 2021، درباره ادعای اخیر وی اظهار تردید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید