جزئیات پیشنهاد آمریکا برای توقف تنش‌ها بین اسرائیل و حزب‌الله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در چند روز گذشته درگیری‌ها بین حزب‌الله و ارتش اسرائیل، از جمله ترور رهبران برجسته این گروه لبنانی، افزایش یافته و تنش‌ها بیشتر شده است.

روزنامه «هیل» پیشنهاد ایالات متحده آمریکا در این زمینه را فاش کرد. راه‌حل دیپلماتیک برای توقف تنش بین شبه‌نظامیان حزب‌الله و اسرائیل، ایجاد منطقه حائل در مرز لبنان و اسرائیل است.

به گزارش این روزنامه، دو طرف احتمالا این راه حل را نخواهند پذیرفت و نشان می‌دهد تلاش‌های آمریکا برای مهار این بحران به چند دلیل ناموفق بوده است.

این روزنامه می‌نویسد همه چیز به سمت یک جنگ همه جانبه پیش می‌رود، زیرا حزب‌الله حملات روزانه به شمال اسرائیل را با عملیات نظامی در نوار غزه هماهنگ می‌کند.

به گزارش این روزنامه، حتی اگر توافق آتش‌بس در غزه صورت بگیرد، این توافق در جبهه جنوب لبنان منعکس نخواهد شد، زیرا اسرائیل به یقین باور دارد شبه‌نظامیان حزب‌الله در شمال این کشور تهدیدی برای موجودیت اسرائیل هستند.

این روزنامه شروع جنگ همه‌جانبه حزب‌الله و اسرائیل را نتیجه تلاش‌های ناقص آمریکا برای دستیابی به آرامش می‌داند، زیرا واشینگتن قدرت نفوذ برای میانجیگری را از دست داده است.

این روزنامه به نقل از آشر کافمن، مدیر «موسسه مطالعات صلح بین‌المللی کروک در دانشگاه نوتردام» نوشت ایالات متحده و اسرائیل در بن‌بست قرار دارند، زیرا ماموریت حزب‌الله برای نابودی اسرائیل، از زمان تأسیس این کشور، تغییری نکرده است.

این روزنامه افزود: «توافق با حزب‌الله موقت خواهد بود، زیرا راهبرد بلندمدت حزب الله و ایران یکسان است و هیچ چیز در این زمینه تغییر نخواهد کرد.»

کافمن در توضیح سخنانش گفت برای موفقیت موقت در مسیر دیپلماتیک، حزب‌الله به مشوق‌هایی مانند خط مرزی مورد توافق نیاز دارد.

در چند روز گذشته درگیری‌ها بین حزب‌الله و ارتش اسرائیل، از جمله ترور رهبران برجسته حزب‌الله، افزایش یافته و تنش‌ها بیشتر شده است.

شبه‌نظامیان حزب‌الله، یک‌شنبه سوم تیر، در پاسخ به ترور یکی از رهبران گروه «الجماعه الاسلامیه»، یک پایگاه نظامی در شمال اسرائیل را هدف قرار دادند.

گروه «الجماعه الاسلامیه»، جناح نزدیک به حماس، شنبه دوم تیر، تایید کرد «ایمن غطمه» در حمله اسرائیل به شهرک «الخیاره» در بقاع غربی کشته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید