نظرسنجی‌ها؛ راست افراطی در انتخابات زودهنگام فرانسه پیشتاز است

راست افراطی بین 235 تا 280 کرسی را در پارلمان به دست می‌آورد، که کمتر از 289 کرسی مورد نیاز برای اکثریت مطلق است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سه نظرسنجی که روز پنجشنبه منتشر شدند نشان دادند که حزب راست‌گرای افراطی «اجتماع ملی» مارین لوپن در آستانه انتخابات پارلمانی فرانسه پیشتاز است و از «جبهه مردمی» چپ‌گرا و میانه‌روهای امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه جلوتر است.

انتخابات نمایندگان احزاب کشورها برای حضور در پارلمان اروپا روز یکشنبه 20 خرداد به پایان رسید، و رای‌دهندگان 27 کشور عضو اتحادیه اروپا با گردشی تند به دست راست احزاب راست‌گرا را به سوی قدرت هل دادند.

در پی پیروزی جناح راست افراطی فرانسه در انتخابات اروپا، رئیس‌جمهوری فرانسه شامگاه یکشنبه پارلمان ملی نمایندگان این کشور را منحل و برای سازماندهی انتخابات جدید اعلام آمادگی کرد.

به گزارش «رویترز»، نظرسنجی «آی‌اف‌اوپی» که برای شبکه تلویزیونی «تی‌اف‌1» و روزنامه «فیگارو» انجام شد، پیش‌بینی کرد که اجتماع ملی 34 درصد، جبهه مردمی 29 درصد، و بلوک مکرون 22 درصد رای خواهند آورد.

نظرسنجی «هریس اینتراکتیو» برای «رادیو آرتی‌ال» و مجله «شالانژ» نیز اینطور پیش‌بینی کرد که اجتماع ملی 33 درصد، جبهه مردمی 26 درصد، و بلوک مکرون 21 درصد رای خواهند آورد.

نظرسنجی «آپینیون‌وی» به نمایندگی از تلویزیون «سی‌نیوز»، «رادیو اروپا 1»، و روزنامه «ژرونال دومناش» پیش‌بینی کرد که اجتماع ملی 35 درصد، جبهه مردمی 27 درصد، و بلوک مکرون 20 درصد رای خواهند آورد.

به گفته رویترز، شبیه‌سازی آرای مردمی در سطح کشور امکان پیش‌بینی دقیق توازن قوا در پارلمان ملی بعدی فرانسه را ایجاد نمی‌کند، چرا که انتخابات در 30 ژوئن و 7 ژوئیه با اکثریت دو دور در هر ناحیه برگزار می‌شود.

با این حال، نظرسنجی هریس برای تعداد کرسی‌های هر جریان نیز پیش‌بینی‌های تقریبی کرد. بر اساس این نظرسنجی، اجتماع ملی بین 235 تا 280 کرسی را در پارلمان به دست می‌آورد، که کمتر از 289 کرسی مورد نیاز برای اکثریت مطلق است، اما آن را تا حد زیادی به بزرگترین بلوک پارلمانی تبدیل می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size