آمریکا: چهار قایق و دو پهپاد حوثی‌ها را در دریای سرخ منهدم کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا، «سنتکام»، اعلام کرد که چهار قایق بدون سرنشین و دو پهپاد وابسته به شبه‌نظامیان حوثی‌ را، شامگاه پنج‌شنبه 31 خرداد، در دریای سرخ منهدم کرده است.

ارتش آمریکا، چهارشنبه، از نابودی دو مرکز فرماندهی حوثی‌ها در یمن خبر داده بود. این شبه‌نظامیان در روزهای گذشته چندین حمله علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن انجام دادند.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، حملات اخیر حوثی‌ها به کشتی‌های غیرنظامی را محکوم کرد. او به‌ویژه به حملات عمدی علیه کشتی‌ «ام وی توتور»، که اوایل این هفته غرق شد، و «ام وی وربنا» اشاره و اضافه کرد این حملات از دستیابی مردم یمن به کمک‌های حیاتی بشردوستانه جلوگیری می‌کند.

میلر از حوثی‌ها خواست این حملات را فوری متوقف کنند و تمام بازداشت‌شدگان، از جمله کارکنان سازمان ملل، سازمان‌های غیردولتی و دپیلمات‌ها را آزاد کنند. شبه‌نظامیان حوثی در اوایل ماه ژوئن اقدام به گروگان‌گرفتن شماری از غیرنظامیان کردند.

حملات متعدد

از نوامبر گذشته، حوثی‌ها با ادعای حمایت از مردم غزه، ‌ده‌ها حمله علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن انجام داده‌اند. حوثی‌ها می‌گویند بیش از 150 کشتی را در این حملات هدف قرار داده‌اند. شرکت‌های تجاری، در واکنش، مجبور شده‌اند مسیرهای طولانی‌تر و پرهزینه‌تری را برای عبور کشتی‌ها انتخاب کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید