پیتر استانو: هشدار حزب‌الله به قبرس تهدیدی علیه اتحادیه اروپا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیتر استانو، سخنگوی امور خارجی اتحادیه اروپا، به تهدیدات حسن نصرالله، دبیرکل «حزب‌الله» لبنان، علیه قبرس واکنش نشان داد. نصرالله قبرس را به دلیل میزبانی از نیروهای اسرائیلی تهدید کرده بود.

استانو، پنج‌شنبه 31 خرداد، در مصاحبه‌ با «العربيه» گفت: «قبرس یک کشور عضو اتحادیه اروپا است و هر تهدیدی علیه آن، تهدیدی علیه کل اتحادیه محسوب می‌شود.»

او همچنین درباره افزایش تنش‌ها در مرز لبنان و اسرائیل تاکید کرد: «اتحادیه اروپا وضعیت را به دقت دنبال می‌کند و این مسئله همیشه باعث نگرانی است.»

استانو خاطرنشان کرد اتحادیه اروپا، بر اساس قطعنامه 1701 شورای امنیت، از تمامی طرف‌ها می‌خواهد اقدامات لازم برای کاهش تنش‌ها و آغاز مذاکرات موثر را انجام دهند.

«حمایت از لبنان»

استانو تأکید کرد که «اتحادیه اروپا به حمایت از لبنان و مردم آن پایبند است و این تعهد در سطوح بالای دولتی تأیید شده است.» او در این زمینه افزود حمایت از ارتش لبنان بخش مهمی از برنامه حمایتی اتحادیه اروپا است و این ارتش «نقش مهمی در حفظ صلح و ثبات در جنوب لبنان ایفا می‌کند».

افزایش تنش‌ها

تنش‌ها و درگیری‌ها بین حزب‌الله و نیروهای اسرائیلی در مرزهای دو کشور افزایش یافته است. نصرالله در یک سخنرانی تلویزیونی هشدار داد در صورت گسترش جنگ، تمامی مناطق اسرائیل هدف موشک‌های حزب‌الله قرار خواهند گرفت. نصرالله همچنین قبرس را به دلیل میزبانی از نیروهای اسرائیلی تهدید کرد. ارتش اسرائیل چند روز پیش برنامه‌ حمله گسترده‌تری به لبنان را تصویب کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید