ارتش آمریکا از انهدام یک مرکز فرماندهی شبه‌نظامیان حوثی خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا، چهارشنبه 30 خرداد، اعلام کرد یک پایگاه عملیات زمینی و یک مرکز فرماندهی وابسته به شبه‌نظامیان حوثی را منهدم کرده است.

بر اساس بیانیه‌ای که فرماندهی مرکزی آمریکا، «سنتکام»، منتشر کرد، نیروهای آمریکایی همچنین دو پهپاد متعلق به حوثی‌ها را در دریای سرخ منهدم کردند.

ارتش آمریکا، سه‌شنبه، اعلام کرده بود هشت پهپاد حوثی‌ها در یمن و یک پهپاد دیگر در آسمان خلیج عدن را طی 24 ساعت گذشته هدف قرار داده بود.

سنتکام در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد در این حملات هیچ‌گونه صدمه یا خسارتی به کشتی‌های آمریکایی، کشتی‌های ائتلاف یا کشتی‌های تجاری وارد نشده است.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های محلی، نیروهای آمریکایی و بریتانیایی در حدیده و جزیره کمران در یمن مواضع حوثی‌ها را هدف قرار دادند. این گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای آمریکایی و بریتانیایی، دوشنبه، حداقل شش حمله هوایی به فرودگاه بین‌المللی حدیده و چهار حمله به جزیره کمران در نزدیکی بندر الصلیف در دریای سرخ انجام داده‌اند.

این اقدامات نظامی در پی حمله حوثی‌ها به کشتی متعلق به یک شرکت یونانی در دریای سرخ صورت گرفت.

از نوامبر گذشته، حوثی‌ها ده‌ها حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن انجام داده‌اند که به گفته آن‌ها در همبستگی با مردم فلسطین در نوار غزه صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید