سربازان کره‌ شمالی بار دیگر از مرز دو کره عبور کردند

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، این حمله در آستانه سفر نادر پوتین به کره شمالی صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، ده‌ها سرباز کره شمالی، در دومین اقدام از این دست طی دو هفته، برای مدت کوتاهی از خط مرزبندی نظامی در منطقه غیرنظامی شده مرز دو کره عبور کردند، اما پس از شلیک گلوله‌های هشدار ارتش کره جنوبی، عقب‌نشینی کردند.

این خبرگزاری به نقل از رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گزارش داد که «ده‌ها سرباز کره شمالی سه‌شنبه (29 خرداد)به خط مرزبندی نظامی حمله کردند و پس از شلیک گلوله‌های هشدار کره جنوبی به شمال عقب‌نشینی کردند».

این خط مرزبندی میان دو کره همچنان در وضعیت جنگی بسر می‌برد.

بر اساس گزارش «یونهاپ»، این حمله در آستانه سفر نادر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به کره شمالی صورت گرفت.

در حادثه‌ای دیگر، چند سرباز کره شمالی، حین کار در نزدیکی مرز بر اثر انفجار مین مجروح شدند. به گزارش «یونهاپ»، ارتش کرده شمالی در اثر انفجار مین هنگام کار، متحمل زیان‌های جانی شده است.

کره شمالی، عملیات برچیدن جاده‌ها و خطوط راه آهن را آغاز کرده که این کشور را به جنوب در زمانی که مناسبات میان دو کشور بهتر بود، متصل می‌کرد.

به گفته مسئول ستاد کل نیروهای مسلح کره جنوبی، ارتش کره شمالی همچنین در حال تقویت استحکامات مرزی از طریق مین‌گذاری، ساخت موانع ضد زره و قطع درختان در مساحت‌های گسترده است.

این مقام نظامی گفت: «به نظر می‌رسد این فعالیت‌ها، اقداماتی برای تقویت کنترل داخلی از طریق ممانعت از فرار مردم کره شمالی و نظامیان این کشور به جنوب باشد».

دومین حمله در کمتر از دو هفته

این دومین بار در کمتر از دو هفته است که سربازان کره شمالی از خط مرزی بین دو کره‌ عبور می‌کنند که از نظر فنی در جنگ هستند. روابط دو کره در حال حاضر یکی از پرتنش‌ترین دوره‌های سال‌های اخیر را پشت سر می‌گذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید