اوکراین انبار فراورده‌های نفتی روسیه را هدف حمله پهپادی قرار داد

ارتش اوکراین طی 24 ساعت گذشته به بیش از 10 شهرک و روستا در منطقه کورسک روسیه حمله کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت شرایط اضطراری روسیه اعلام کرد که در نتیجه حمله پهپادی اوکراین، یک مخزن فرآورده‌های نفتی روسیه در منطقه روستوف، دچار آتش‌سوزی شد.

در بیانیه این وزارت‌خانه آمده است: «بر اساس اطلاعات عملیاتی، مساحت آتش‌سوزی بالغ بر 5000 مترمکعب است».

خبرگزاری «تاس» به نقل از این بیانیه آورد که این حادثه، خسارات جانی بر جای نگذاشت و خودروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

پیشتر واسیلی گلوبف، فرماندار منطقه روستوف در جنوب روسیه گفته بود که آتش سوزی در انبارهای نفت پس از حمله پهپادی در بامداد سه‌شنبه 29 خرداد در شهرک آزوف از توابع این منطقه، رخ داده است.

به گزارش «رویترز»، گلوبف در «تلگرام» نوشت: «داده‌های اولیه نشان می‌دهد که زیان‌های جانی ببار نیامد».

گولوبف به هویت پهپاد مهاجم اشاره نکرد، اما اوکراین غالبا تأسیسات در شهرک‌ها و شهرهای روسیه را هدف حملات پهپادی قرار می‌دهد.

ارتش اوکراین طی 24 ساعت گذشته به بیش از 10 شهرک و روستا در منطقه کورسک روسیه حمله کرد. به گزارش «تاس»، آلکسی اسمیرنوف، سرپرست فرمانداری این منطقه در کانال تلگرامی خود نوشت که این حملات، خسارات جانی برجای نگذاشت.

به گفته اسمیرنوف، سامانه‌های جنگ الکترونیک در مناطق مرزی، عملیات 12 پهپاد اوکراینی را طی روز گذشته با پارازیت مختل کردند.

در پی حملات اوکراین، خطوط برق در روستای کراسنوکتیابرسکی منهدم شد و برق در روستاهای ولوینو و ولوینسکی در منطقه گلوشکوو قطع شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید