هریس: شمار کارکنان مسلمان در دولت بایدن بیش از هر دولت دیگر در آمریکا است

کاملا هریس اذعان کرد که کشور طی هشت ماه گذشته، شاهد افزایش رخدادهای ضد فلسطینی، ضد عربی، یهودی‌ستیزانه و ضداسلامی بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در فضای افزایش خشم و انتقاد برخی از رای دهندگان آمریکایی، به ویژه مسلمانان، از جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی، که برای دومین بار نامزد ورود به کاخ سفید شده است، کامالا هریس، معاون او، عید قربان را به مسلمانان آمریکایی تبریک گفت.

هریس در پیام تبریک خود تاکید کرد، او و بایدن «مفتخرند که شمار مسلمانان آمریکایی شاغل در دولت کنونی بیشتر از مسلمانانی است که در تمام دولت‌های قبلی کار کرده‌اند».

هریس همچنین در بیانیه وزارت خارجه آمریکا که دوشنبه 28 خرداد انتشار یافت، اذعان کرد که این کشور طی هشت ماه گذشته، شاهد افزایش رخدادهای ضد فلسطینی، ضد عربی، یهودی‌ستیزانه و ضداسلامی بوده است.

تلاش دولت بایدن

معاون بایدن در ارتباط با جنگ جاری در غزه تاکید کرد که «دولت بایدن به شدت برای پایان دادن به این جنگ، آزادی همه گروگان‌ها، تحویل کمک‌های بشردوستانه، پایان دادن به رنج مردم فلسطین و ساختن آینده‌ای برخوردار از امنیت، آزادی و عزت برای فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها به شکلی برابر، تلاش می‌کند».

این موضع در حالی بیان شد که نارضایتی فزاینده‌ای در میان رای‌دهندگان حزب دموکرات و مشخصا رای دهندگان مسلمان در قبال سیاست بایدن در حمایت شبه مطلق از اسرائیل در جنگ غزه؛ به‌رغم شمار بسیار بالای کشته‌های غیر نظامی فلسطینی بالغ بر بیش از 37 هزار نفر طی 8 ماه جنگ و ویرانی عظیم برجای مانده در شهر غزه، به چشم می‌خورد.

این نارضایتی‌ها در شکل تظاهرات متعدد دانشجویی در آمریکا ظرف چند ماه گذشته در محکوم کردن این جنگ و حمایت آمریکا از اسرائیل در قالب افزایش صادرات اسلحه به این کشور، به پدید‌ه‌ای نوظهور تبدیل شده است.

نارضایتی فزاینده همچنین بایدن را با بحرانی حقیقی در کاهش میزان حمایت از سیاست خود در میان رای دهندگان مسلمان و رنگین پوست در نظر سنجی‌ها روبرو کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید