نظرسنجی‌ها: محافظه‌کاران بریتانیا دچار «انقراض انتخاباتی» می‌شوند

بر اساس یک نظرسنجی، محافظه‌کاران فقط 72 کرسی مجلس عوام 650 عضوی را کسب می‌کنند، که کمترین در تاریخ تقریباً 200 ساله آنهاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سه نظرسنجی معتبر در بریتانیا اینطور پیش‌بینی کردند که حزب محافظه‌کار نخست وزیر این کشور ریشی سوناک شکست سنگینی در انتخابات پارلمانی 4 ژوئیه از حزب کارگر خواهد خورد و به «انقراض انتخاباتی» دچار خواهد شد.

به گزارش «رویترز»، نظرسنجی‌ها در نیمه‌راه انتخابات بریتانیا انجام می‌شوند، یک هفته پس از آنکه احزاب محافظه‌کار و کارگر برنامه‌های خود را اعلام کردند و اندکی قبل از اینکه رای‌دهندگان شروع به دریافت برگه‌های پستی کنند.

سوناک بسیاری از اعضای حزب خود را با اعلام انتخابات زودهنگام در 22 مه غافلگیر کرد، که برخلاف انتظارات گسترده عمومی بود مبنی بر اینکه او تا اواخر سال صبر خواهد کرد تا زمان بیشتری برای بهبود استانداردهای زندگی پس از بالاترین تورم طی چهل سال اخیر داشته باشد.

نظرسنجی «شرکت تحقیقات بازار ساوانتا» نشان داد که حزب کارگر به رهبری کی‌یر استارمر 46 درصد آراء را به دست خواهد آورد، که نسبت به نظرسنجی قبلی 2 درصد افزایش داشت. این در حالی است که حمایت از محافظه‌کاران با 4 درصد کاهش به 21 درصد خواهد رسید. این نظرسنجی از 12 تا 14 ژوئن برای «ساندی تلگراف» انجام شد.

نظرسنجی موسسه «سرویشن» که روزنامه «ساندی تایمز» آن را منتشر کرد، پیش‌بینی کرد که محافظه‌کاران در نهایت فقط 72 کرسی مجلس عوام 650 عضوی را کسب می‌کنند، که کمترین میزان در تاریخ تقریباً 200 ساله آنها خواهد بود. این در حالی است که حزب کارگر 456 کرسی به دست خواهد آورد. این نظرسنجی از 31 مه تا 13 ژوئن انجام شد.

بر اساس نظرسنجی سرویشن، حزب کارگر 40 و محافظه‌کاران 24 درصد آراء را به خود اختصاص خواهند داد، و حزب اصلاحات بریتانیا به رهبری نایجل فاراژ، فعال سابق «برگزیت» و رقیب راستگرای محافظه‌کاران، 12 درصد رای خواهد آورد.

در نهایت، نظرسنجی «آپینیوم» که برای روزنامه «ساندی آبزرور» از 12 تا 14 ژوئن انجام شد، نشان داد که حزب کارگر 40 درصد، محافظه‌کاران 23 درصد، و اصلاحات 14 درصد آراء را کسب خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size