ماجرای گروگان‌گیری در زندان روستوف روسیه چه بود؟

رسانه‌های دولتی روسیه گفتند این افراد متهم به وابستگی به داعش بودند که مسئولیت حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو در ماه مارس را پذیرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شش زندانی وابسته به گروه شبه‌نظامی «داعش خراسان» یکشنبه در زندانی در جنوب شهر روستوف روسیه دو نگهبان را گروگان گرفتند و خواستار اجازه فرار از زندان در ازای آزادی آنها شدند، اما نیروهای امنیتی ویژه روسیه گروگان‌گیران را به ضرب گلوله کشتند.

به گزارش «رویترز»، رسانه‌های دولتی روسیه گفتند که برخی از این افراد به جرایم تروریستی محکوم شده بودند و متهم به وابستگی به گروه شبه‌نظامی داعش بودند که مسئولیت حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو در ماه مارس را پذیرفت.

شش گروگان‌گیر که یکی از آنها پیشانی‌بند با پرچم مورد استفاده اعضای داعش به پیشانی خود بسته بود، میله‌های پنجره را شکستند و با طناب چندین طبقه از دیوار پایین رفتند و سپس با چاقو و تبر نگهبانان زندان را به گروگان گرفتند.

در ویدیویی که کانال تلگرامی 112 منتشر کرده است، یکی از گروگان‌گیران در حال تکان دادن چاقو در کنار یکی از نگهبانان زندان روستوف دیده می‌شود، در حالی که با مسئولان بر سر اجازه به آنها برای خروج از زندان مذاکره می‌کند.

با این وجود، نیروهای امنیتی ویژه روسیه تصمیم گرفتند به زندان یورش ببرند. در تصاویر منتشر شده در کانال‌های تلگرامی صدای تیراندازی شدید سلاح‌های خودکار شنیده می‌شود. ویدیوی منتشر شده در کانال تلگرامی 112 جسد شش مرد را نشان می‌دهد که در خون خود غلطیده‌اند.

«داعش خراسان»، مسئولیت حمله تروریستی ماه مارس به تالار شهر کروکوس در خارج از مسکو را بر عهده گرفت که طی آن 145 نفر کشته شدند.

به گزارش رسانه‌های روسی، گروگان گیران اهل جمهوری اینگوشتیای جنوبی روسیه بودند، و سه نفر از آنها در سال 2022 به دلیل برنامه‌ریزی برای حمله به دادگاهی در جمهوری دیگر روسیه به نام «قراچای-چرکس» بازداشت شده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید