وزیر خارجه سعودی: مذاکرات برای پایان دادن به جنگ در اوکراین را ترغیب می‌کنیم

بن فرحان: هر فرآیندی برای تحقق صلح در اوکراین به مشارکت روسیه نیاز دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی که در رأس هیئتی از پادشاهی عربی سعودی برای شرکت در اجلاس «صلح در اوکراین» در شهر «لوتسرن» سوئیس حضور دارد، گفت ریاض انجام مذاکرات برای پایان دادن به جنگ در اوکراین را ترغیب می‌کند.
وزیر خارجه سعودی با رهبران و نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده در اجلاس سوئیس، راه‌های تحقق صلح و گسترش و پیشبرد تلاش‌های انجام شده برای دستیابی به راه‌حلی برای پایان دادن به بحران و در امان نگه‌داشتن غیرنظامیان از درد و رنج انسانی را مورد بحث و بررسی قرار داد.


در این راستا بن فرحان تاکید کرد که هر روندی برای تحقق صلح در اوکراین به مشارکت روسیه نیاز خواهد داشت.
وزیر خارجه سعودی مجددا بر پافشاری و حمایت کشورش از همه تلاش‌های بین‌المللی با هدف حل بحران اوکراین - روسیه و پایان دادن به جنگ در کی‌یف تاکید کرد.
او پیش از آن نیز اعلام کرده بود که «کشورش از کاستن از تنش‌ها در اوکراین و جستجوی راه‌حل‌های سیاسی مذاکراتی حمایت می‌کند.»
پیشتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین طی سفری رسمی به سعودی در جده با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد این پادشاهی دیدار کرد.
در این دیدار ولی‌عهد سعودی با رئیس‌ جمهوری اوکراین، بن سلمان بر اصرار پادشاهی عربی سعودی و حمایت آن از همه تلاش‌های بین‌المللی با هدف حل بحران و بحث راهکار‌های کاستن از پیامدهای انسانی آن تاکید کرد.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم