زلنسکی: رهبران روسيه آماده صلح عادلانه نیستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، یکشنبه بیست وهفتم خرداد، در پایان نشست «صلح اوکراین» که در سوئیس برگزار شد، گفت روسیه و رهبران این کشور برای صلح عادلانه آماده نیستند.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، زلنسکی گفت: «باید کار خود را انجام دهیم. بگذارید به روسیه فکر نکنیم. بیایید درباره آنچه باید انجام دهیم فکر کنیم. در حال حاضر روسیه و رهبران آن برای صلح عادلانه آماده نیستند. این یک واقعیت است.»

او همچنین اضافه کرد «اگر روسیه از سرزمین‌های ما خارج شود»، می‌تواند مذاکرات صلح را از فردا آغاز کند.

رئیس جمهوری اوکراین در این اظهارات تاکید کرد چین «دشمن» اوکراین نیست. او همچنین خاطرنشان کرد کمک های غرب به اوکراین برای «پیروزی» در این جنگ کافی نیست.

«بدتر شدن وضعیت در جبهه‌های اوکراین»

از سوی دیگر، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، امروز گفت اوکراین باید در مورد پیشنهاد صلحی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، به تازگی ارائه کرده است، «فکر کند». به گفته سخنگوی کرملین، وضعیت نیروهای اوکراینی در جبهه‌ها در حال بدتر شدن است.

با این وجود، پسکوف تاکید کرد این موضوع «اخطار نهایی» روسیه به اوکراین نیست، بلکه «یک ابتکار صلح است که با در نظر گرفتن حقایق میدانی روی زمین مطرح می‌شود».

این در حالی است که ده‌ها کشور که نشست بین‌المللی اوکراین را امروز در سوئیس به پایان رساندند، توافق کردند که کی‌یف، درباره پایان دادن به جنگ، باید با روسیه گفت‌وگو کند.

این کشورها، همچنین، بر حمایت قوی خود از استقلال و تمامیت ارضی اوکراین تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید