حادثه مشکوک در سواحل «المخا» در یمن

کشتی باربری وربینا متعلق به اوکراین و تحت اداره لهستان و با پرچم پالائو، در نتیجه دو حمله موشکی جداگانه توسط گروه حوثی آتش گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی حمله به کشتی «وربینا» و آتش گرفتن آن و آسیب دیدن کشتی «توتور» در نتیجه حملات گروه شبه‌نظامی حوثی‌ها در روزهای گذشته، سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا از وقوع یک حادثه جدید خبر داد.

این سازمان در بیانیه‌ای کوتاه بامداد یکشنبه اعلام کرد که گزارشی در مورد یک حادثه در 40 مایل دریایی جنوب المخا در یمن دریافت کرده است.

با این حال، اطلاعات بیشتری درباره این حادثه ارائه نشده است و این سازمان خاطرنشان کرد که مقامات در حال بررسی جزئیات هستند.

گفتنی است کشتی باربری وربینا متعلق به اوکراین و تحت اداره لهستان و با پرچم پالائو، در نتیجه دو حمله موشکی جداگانه توسط گروه حوثی آتش گرفت.

حوثی‌ها شامگاه چهارشنبه گذشته نیز مسئولیت حمله به توتور، یک کشتی تجاری دیگر، با یک قایق پهپادی و تعدادی پهپاد و موشک‌های بالستیک در دریای سرخ را بر عهده گرفتند.

فرماندهی مرکزی نظامی آمریکا در خاورمیانه (سنتکام) عصر شنبه در بیانیه‌ای سوختن کشتی وربینا را تأیید کرد و افزود: «ناوچه ایرانی جماران هشت مایل دریایی با آن کشتی فاصله داشت اما به تماس اضطراری آن پاسخی نداد.»
حوثی‌ها از نوامبر گذشته، صدها حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن به بهانه «همبستگی با فلسطینیان در نوار غزه» انجام داده‌اند.
این حملات شرکت‌های تجاری را مجبور کرد به مسیر طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف آفریقا روی آورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید