فرستاده بایدن برای منع وقوع جنگ تمام‌عیار میان حزب‌الله و اسرائیل به تل‌آویو مى‌رود

سایت خبری «آکسیوس»: هوخشتاین دوشنبه راهی اسرائیل خواهد شد و ممکن است به بیروت نیز برود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وب‌سایت خبری «اکسیوس»، جمعه 25 خرداد به نقل از دو مقام اسرائیلی که نامشان فاش نشد، گزارش داد که آموس هوخشتاین، یکی از مشاوران ارشد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه راهی اسرائیل خواهد شد تا از تبدیل تشدید تنش کنونی میان اسرائیل و حزب الله به جنگی تمام‌عیار جلوگیری کند.

این سایت خبری اعلام کرد، پیش‌بینی شده، هوخشتاین با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و یوآو گالانت، وزیر دفاع دیدار و درباره راه‌های کاهش تنش میان اسرائیل و حزب‌الله گفت‌وگو کند.

یک منبع آگاه به «آکسیوس» گفت که هوخشتاین ممکن است برای گفت‌وگو با مقامات لبنانی به بیروت هم برود.

سفر هیئت اسرائیلی به آمریکا

مقام‌های اسرائیلی به این سایت گفتند که یک هیئت بلندپایه اسرائیلی، پنجشنبه آینده به ریاست ران درمر، وزیر امور استراتژیک کابینه نتانیاهو و زاچی هانگبی، مشاور امنیت ملی برای مذاکره در خصوص لبنان، غزه و برنامه هسته‌ای ایران، راهی واشینگتن خواهد شد.

این در حالی است که یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، روز جمعه با رد ابتکار جدید فرانسه برای مهار تنش در مرز لبنان و اسرائیل، پاریس را به «خصومت» با اسرائیل متهم کرد.

از سویی وزارت خارجه اسرائیل، با محکوم کردن اظهارت گالانت، این اظهارات را «نابجا» توصیف کرد.

گالانت در پیامی به زبان انگلیسی در «ایکس» نوشت: « در حالی که ما درگیر جنگی عادلانه برای دفاع از مردم خود هستیم، فرانسه، سیاست خصمانه‌ای را در قبال اسرائیل در پیش گرفته و جنایات حماس را نادیده می‌گیرد».

گالانت افزود: «اسرائیل بخشی از چارچوب پیشنهاد سه جانبه مطرح شده از سوی فرانسه، نخواهد بود».

نقشه راه فرانسه

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد، فرانسه، آمریکا و اسرائیل در یک چارچوب «سه جانبه» بر اساس نقشه راه فرانسه با هدف مهار تنش‌های شبه روزانه میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله در مرز بین لبنان و اسرائیل کار خواهند کرد.

شدت درگیری‌ها میان حزب‌الله و ارتش اسرائیل، دو روز پیش در پی کشته شدن طالب سامی عبدالله، فرمانده ارشد این گروه شبه‌نظامی در حمله هوایی اسرائیل به جنوب لبنان، روندی فزاینده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید