حمله حوثی‌ها به کشتی «توتور»؛ نجات خدمه و جست‌جو برای ملوان مفقود شده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کشتی «توتور» که متعلق به یک شرکت یونانی است، در پی حمله حوثی‌های یمن آسیب دید و بیشتر خدمه آن نجات پیدا کردند. هانس لئو ککداک، وزیر کارگران مهاجر فیلیپین، اعلام کرد جست‌وجو برای یک ملوان مفقود شده ادامه دارد و برنامه‌ای برای آغاز عملیات نجات این کشتی، که یک ناو حامل زغال‌سنگ با پرچم لیبریا است، در دست اجراست. تمامی 22 خدمه این کشتی اهل فیلیپین‌اند.

ککداک در نشستی خبری در مانیل، پایتخت فیلیپین، گفت: «هدف اصلی ما یافتن ملوان مفقود شده است که هنوز روی کشتی باقی مانده است.»

جزئیات حمله و خسارت‌ها

این حمله که چهارشنبه گذشته در نزدیکی بندر الحدیده یمن رخ داد، منجر به نفوذ آب به داخل کشتی و آسیب به اتاق موتور شد و این کشتی را از ادامه حرکت بازداشت.

این سومین حمله حوثی‌ها به کشتی‌های حامل ملوانان فیلیپینی از سال گذشته است که، در جریان این حملات، دو ملوان فیلیپینی کشته و 17 نفر دیگر گروگان گرفته شدند.شبه‌نظامیان حوثی هنوز اقدام به آزادکردن این گروگان‌ها نکرده‌اند.

مسئولیت حملات

حوثی‌ها مسئولیت حمله موشکی به کشتی «توتور» و یک کشتی دیگر به نام «فربینا» در خلیج عدن را در روزهای اخیر بر عهده گرفتند. شرکت امنیتی بریتانیایی «امبری» اعلام کرد حملات حوثی‌ها در هفته گذشته به دو کشتی دیگر نیز خسارت وارد کرد که این موضوع حاکی از «افزایش کارایی» حملات حوثی‌ها است.

واکنش‌ها به حملات

حوثی‌ها ده‌ها حمله پهپادی و موشکی را، از نوامبر گذشته، علیه کشتی‌ها در دریای سرخ، تنگه باب‌المندب و خلیج عدن انجام داده‌ و ادعا می‌کنند که این حملات در همبستگی با مردم فلسطین در جنگ غزه انجام می‌شود.

ارسینیو دومینگز، دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی، در بیانیه‌ای این حملات را محکوم کرد و گفت: «این وضعیت نمی‌تواند ادامه داشته باشد.»

فردیناند مارکوس جونیور، رئیس‌جمهوری فیلیپین، اعلام کرد مقامات کشورش با سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا هماهنگ بوده تا خدمه را به جیبوتی منتقل کرده و به خانه بازگردانند. منابع حوزه حمل‌ونقل دریایی اعلام کردند ملوان مفقود شده احتمالاً در اتاق موتور گرفتار شده است.

تلاش برای نجات کشتی

ککداک خاطر نشان کرد کشتی در حال غرق شدن نیست و می‌توان آن را به‌طور ایمن یدک‌کشی کرد. او همچنین اعلام کرد که ملوانان فیلیپینی حق دارند از کار بر روی کشتی‌هایی که از دریای سرخ و خلیج عدن عبور می‌کنند، خودداری کنند.

شرکت مدیریت کشتی، «ایوالند شیپینگ»، هنوز به درخواست‌ خبرگزاری «رویترز» برای ابراز نظر پاسخ نداده است.

وضعیت یدک‌کشی

یک منبع آگاه به رویترز گفت گروه «تسافلیرس سالواژ» مأمور به یدک‌کشی این کشتی، حامل 80 هزار تن زغال‌سنگ، شده است. عملیات یدک‌کشی شامل دو کشتی خواهد بود. انتظار می‌رود اولین یدک‌کش صبح دوشنبه به کشتی برسد و یدک‌کش دوم عصر سه‌شنبه به مقصد برسد.

تأثیر حملات بر تجارت جهانی

حملات دریایی و هوایی شبه‌نظامیان حوثی باعث اختلال در حمل‌ونقل جهانی، تأخیر و افزایش هزینه‌ها در زنجیره‌های تأمین شده است.
گزارش آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا حاکی از آن است که حداقل 65 کشور و شرکت‌های بزرگ انرژی و حمل‌ونقل، از جمله شل، بی‌پی، مرسک و کوسکو، تحت تأثیر این حملات قرار گرفته‌اند.

درخواست برای افزایش امنیت دریایی

سازمان «اینترکارگو»که نماینده مالکان کشتی‌های باری است، از کشورهای جهان خواست امنیت دریایی در منطقه را تقویت کنند. اینترکارگو تصریح کرد: «از تمامی طرف‌های درگیر می‌خواهیم حملات عمدی خود را که ملوانان بی‌گناه را هدف قرار می‌دهد، فوری متوقف کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید