مارین لوپن از حزب راست افراطی فرانسه وعده تشکیل دولت اتحاد ملی داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارین لوپن، از حزب راست افراطی گفت در صورت پیروزی در انتخابات زودهنگام مجلس، دولت اتحاد ملی را تشکیل خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، لوپن ازحزب اجتماع ملی روز جمعه 14 ژوئن، در جریان سفر خود برای کارزار انتخاباتی‌اش در شمال فرانسه گفت ما احتمالا برنده انتخابات خواهیم بود و پس از آن فرانسه را از رکود خارج می‌کنیم. با این حال او گفت این وظیفه رهبر حزب، جردن باردلا است که اعضای کابینه خود را انتخاب کند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه پس از آنکه حزب اجتماع ملی در انتخابات پارلمان اروپا موفق به کسب دو برابر کرسی نمایندگی در برابر ائتلاف خود شد، دستور برگزاری انتخابات دو مرحله‌ای مجلس در روزهای 30 ژوئن و 7 ژوئیه را داد.

به نوشته روزنامه «لوموند»، مکرون همواره مخالف حضور حزب راست افراطی اجتماع ملی در قدرت بوده است. جردن باردلا 28 ساله در سال 2022، رهبری را از لوپن در حزب اجتماعی ملی تحویل گرفت، لوپن خود را برای انتخابات ریاست جمهوری 2027 آماده می‌کند.

حزب اجتماع ملی در انتخابات پارلمان اروپا موفق به کسب 31 درصد آرا شد درحالی که ائتلاف احزاب میانه‌روی مرتبط با مکرون فقط به پانزده درصد آرا دست یافته بود.

در حالی که چپ‌ها، در مجلس فرانسه جایگاه خوبی داشتند اما حالا نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند ممکن است حزب راست کرسی‌های بیشتری در انتخابات به دست آورد. این احزاب برنامه‌های سختگیرانه‌ای در زمینه مهاجرت دارد و همچنین از خصوصی شدن اقتصاد و کاهش حمایت‌های اجتماعی حمایت می‌کند و مواضعی برخلاف اتحادیه اروپا دارد.

این در حالی است که راست‌گرایان برای مقابله با به قدرت رسیدن چپ‌ها که اتحادی تحت نام جبهه مردمی را تشکیل داده‌‌اند، تمایل خود را برای ائتلاف با حزب اجتماع ملی اعلام کرده‌اند.

حزب جمهوریخواه با وجود مخالفت برخی اعضای آن، به ائتلاف با اجتماع ملی پیوسته است. به نوشته فیگارو، براساس نتایج نظرسنجی اخیر در فرانسه پیش‌بینی می‌شود احزاب راست بیش از 289 کرسی را در انتخابات مجلس تصاحب کنند که در این صورت می‌توانند به قدرت دست یابند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید