کره شمالی از سفر قریب‌الوقوع پوتین به پیونگ یانگ خبر داد

کیم جونگ‌اون در نامه‌ای به پوتین کشور خود را «رفیق شکست‌ناپذیر» روسیه توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در میان گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال سفر قریب‌الوقوع ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به پیونگ‌یانگ، خبرگزاری رسمی کره شمالی، چهارشنبه 23 خرداد، گزارش داد کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی، با ارسال نامه‌ای به پوتین گفته است که پیونگ‌یانگ «رفیق شکست‌ناپذیر» روسیه است.

به مناسبت روز ملی روسیه، کیم جونگ‌اون در این نامه نوشت که دیدار او با پوتین در پایگاه فضایی روسیه، در سال گذشته، به تقویت روابط راهبردی صد ساله دو کشور کمک کرد.

این پیام رهبر کره شمالی پس از آن منتشر شد که روزنامه روسی «ودوموستی»، دوشنبه، گزارش داد که پوتین در هفته‌های آینده از کره شمالی و ویتنام بازدید خواهد کرد.
یک مقام ویتنامی گفت که سفر پوتین به ویتنام برای 19 تا 20 ژوئن برنامه‌ریزی شده اما هنوز تایید نشده است.

کرملین، بدون اعلام تاریخ دیدار پوتین از پایتخت کره شمالی، خاطرنشان کرد روسیه خواهان تقویت همکاری با کره‌شمالی در همه زمینه‌ها است.

کیم جونگ‌اون، سپتامبر گذشته، در سفری به شرق روسیه از فضاپیمای «وستوچنی» بازدید کرد. پوتین در دیداری که با کیم داشت، به او وعده داد مسکو در ساخت ماهواره‌ به کره شمالی کمک کند.

«مقابله با چالش‌ها»

کیم همچنین از روسیه برای ساختن کشوری قدرتمند و برخوردار از توان «بازدارندگی و مقابله با همه چالش‌ها، تحریم‌ها و فشارهای اعمال شده نیروهای متخاصم» تمجید کرد.

پیونگ‌یانگ و مسکو طی چند ماه گذشته‌ روابط دیپلماتیک و امنیتی بین خود را تقویت کرده و هیئت‌های دولتی، پارلمانی و دیگر نهادهای دو کشور دیدارهایی با همدیگر داشته‌اند.

قرار است این هفته نیز گروهی از مقامات بخش امنیت عمومی کره شمالی از روسیه بازدید کنند.

از سوی دیگر، مقامات کره جنوبی و ایالات متحده پیونگ یانگ را به ارسال سلاح به روسیه برای حمایت از جنگ این کشور علیه اوکراین، در مقابل دریافت کمک‌های فناوری در برنامه‌های هسته‌ای و موشکی، متهم می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size