هانتر بایدن در دادگاه به اتهام «نگهداری غیرقانونی سلاح» محکوم شد

جو بایدن در واکنش به محکوم شدن پسرش هانتر، گفت به حکم دادگاه و نتایج این پرونده احترام می‌گذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیئت منصفه، سه‌شنبه 22 خرداد، در ایالت «دیلاور» آمریکا، هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس ‌جمهوری کنونی آمریکا را در سه اتهام پرونده «نگهداری غیرقانونی سلاح گرم» مجرم شناخت.

دادگاه فدرال در ایالت «ویلمینگتون» در سه مورد اتهامی مطرح شده علیه هانتر بایدن در ارتباط به همراه داشتن سلاح گرم در زمانی که تحت تاثیر مواد مخدر بود، اعلان جرم کرده و به پرونده تخلفات وی رسیدگی کرد.

در جریان رسیدگی به این پرونده، هیئت منصفه قبل از تصمیم‌گیری برای مجرم شناختن هانتر بایدن، برای دو روز، نزدیک به سه ساعت تشکیل جلسه داده بود.

هانتر بایدن در طول محاکمه خود که یک هفته به طول انجامید و در ایالت‌های «ویلمینگتون» و «دیلاور»، که زادگاه بایدن است، ادامه داشت، شهادت نداد.

این محاکمه اولین محاکمه‌ای است که در آن پسر یک رئیس جمهوری فعلی محاکمه می‌شود و جلسات رسیدگی به پرونده در شرایطی برگزار می‌شود که جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا در نوامبر آینده با رقیب جمهوری‌خواه خود، دونالد ترامپ، در انتخابات 2024 آمریکا رقابت خواهد کرد.

واکنش جو بایدن

جو بایدن، رئیس جمهوری دموکرات آمریکا در واکنش به محکوم شدن پسرش هانتر در دادگاه به اتهام «نگهداری غیرقانونی سلاح»، گفت به نتایج این پرونده احترام می‌گذارد.
بایدن همچنین افزود هر چند هانتر به فکر تقاضای تجدیدنظر است، او به اقدامات قانونی احترام می‌گذارد.

از سویی دونالد ترامپ در واکنش به محکوم شدن هانتر بایدن گفت دوران بایدن به سر خواهد رسید و دیگر بار موفق به زمامداری نخواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید