جلوگیری از قدرت گرفتن راست افراطی در اسپانیا توسط میانه‌روها

آندره ونتورا با ستایش پیروزی مارین لوپن در فرانسه گفت خیلی دوست داشت این پیروزی را در پرتغال تکرار کند، اما متاسفانه چنین چیزی ممکن نشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در روزی که اوج‌گیری احزاب راست‌گرای افراطی اتحادیه اروپا را درنوردید، احزاب میانه‌روی اسپانیا توانستند با کسب نتایج نسبتا مطلوب در انتخابات پارلمان اروپا در روز یکشنبه، با افزایش نفوذ راست‌گرایان افراطی در کشورشان مقابله کرده و موقعیت پدرو سانچز، نخست‌ وزیر اسپانیا به عنوان یکی از چهره‌های برجسته چپ میانه‌روی اروپا را محکم کنند.

به گزارش «رویترز»، حزب راست میانه مردم و حزب سوسیالیست سانچز توانستند دو سوم آراء را کسب کنند، و مجموعاً 42 کرسی از 61 کرسی موجود را به دست آوردند.

این در حالی است که حزب راست افراطی «ووکس» که اهداف ضدمهاجرتی را دنبال می‌کند، با کسب 6.2 درصد آراء نسبت به سال 2019 به 9.6 درصد افزایش دست پیدا کرد، ولی نسبت به انتخابات ملی پارسال که 12.4 درصد آراء را به دست آورده بود، دچار کاهش رای شد.

«مهمانی تمام شد»، دیگر حزب راست افراطی که توسط آلویس پرز، اینفلوئنسر مشهور رسانه‌های اجتماعی تاسیس شده است، و هدفش مقابله با فساد در سیاست است، نیز توانست 4.5 درصد آراء را به دست آورد.

دستاوردهای راست افراطی در سایر نقاط اروپا باعث شد امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، پارلمان این کشور را منحل و انتخابات ملی زودهنگام برگزار کند. در آلمان نیز حزب سوسیال دموکرات اولاف شولتس، صدراعظم این کشور، بدترین نتیجه را در انتخابات پارلمان اروپا گرفت.

به گفته رویترز، همسایه اسپانیا یعنی پرتغال نیز توانست حزب راست افراطی «چگا» را تحت کنترل نگه دارد. این حزب 9.8 درصد آراء را به دست آورد، که حدود نیمی از سهم 18 درصدی است که در انتخابات ملی ماه مارس به دست آورده بود.

آندره ونتورا، رهبر چگا، با ستایش پیروزی مارین لوپن، رهبر راست افراطی فرانسه، گفت خیلی دوست داشت این پیروزی را در پرتغال تکرار کند، اما متاسفانه چنین چیزی ممکن نشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید