کنترل ارتش روسیه بر یک روستای مرزی اوکراین و حمله کییف به 3 سامانه‌ پدافندی در کریمه

اوکراین تلویحا اشاره کرد که برخی از جنگنده‌های «اف 16» دریافتی از متحدان غربی را برای محافظت از آنها در برابر حملات روسیه در پایگاه‌هایی در خارج از این کشور نگهداری خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه تشدید تنش‌ها و درگیری‌های میان روسیه و اوکراین و همزمان با چراغ سبز به کییف برای کاربرد سلاح‌های غربی جهت مقابله با پیشروی‌های مسکو، ارتش روسیه دوشنبه 21 خرداد در تلاش برای تصرف مناطق بیشتری از خاک اوکراین، اعلام کرد که کنترل یک روستای اوکراینی را به دست گرفته است.

در آخرین تحولات میدانی، ارتش روسیه از کنترل روستایی در منطقه «دونتسک» در شرق اوکراین خبر داد.

وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود اعلام کرد: «یگان‌های روسی به پیشروی در عمق استحکامات دفاعی دشمن ادامه دادند و شهرک «استارومایورسکی» را آزاد کردند.»

این در حالی است که ستاد کل ارتش اوکراین اعلام کرد نیروی هوایی آن طی عملیاتی 3 سامانه‌ دفاعی روسیه را در شبه‌جزیره کریمه هدف گرفته و منهدم کرده است.

بیانیه ستاد کل ارتش اوکراین توضیح داد که این حملات موفقیت‌آمیز بوده و سامانه «اس-400» و دو سامانه «اس-300» روسیه را هدف قرار داده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که خاموشی فوری رادارهای سامانه‌ها پس از حملات، علاوه بر انفجار مهمات در منطقه، ثبت شده است.

یک افسر ارشد ارتش اوکراین دوشنبه 21 خرداد گفت که اوکراین ممکن است برخی از جنگنده‌های «اف-16» را که قرار است از متحدان غربی خود دریافت کند در پایگاه‌های خارجی نگهداری کند تا از آن‌ها در برابر گزند حملات روسیه محافظت کند.

کشورهای بلژیک، دانمارک، هلند و نروژ متعهد شدند که بیش از 60 جت جنگنده «F-16» ساخت آمریکا را جهت دفع حملات روسیه در اختیار اوکراین قرار دهند.

خلبانان اوکراینی در حال حاضر در حال گذراندن دوره آموزشی برای پرواز با هواپیماهای جنگی هستند که قرار است تحویل آن به آن‌ها در اواخر سال جاری آغاز شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید