دیلی اکسپرس: اوکراین در حال برنامه‌ریزی برای حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی روسیه است

یک تحلیلگر دفاعی و امنیتی: اوکراین حمله‌ای را برای ایجاد شورش در داخل روسیه راه‌اندازی خواهد کرد که بسیار مخرب‌تر از هر چیزی است که در خط مقدم دیده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روزنامه بریتانیایی «دیلی اکسپرس»، جزئیات سناریوی اوکراینی را منتشر کرد که طبق آن کی‌یف در صورت شکست در جنگ با روسیه، رویکرد حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی در روسیه را دنبال خواهد کرد.

نیکلاس دروموند، تحلیلگر دفاعی و امنیتی، در مصاحبه با این روزنامه، با این بیان که «اوکراین در حال برنامه‌ریزی حملات ویرانگر بیشتری در روسیه شامل بمباران مدارس است»، در عین حال خاطرنشان کرد: «هرگونه حمله، به مناطق مرزی محدود خواهد شد، زیرا حملات به عمق روسیه، تشدید تنش عمده‌ای را به دنبال خواهد داشت».

دروموند افزود: «به نظرم، اوکراین حمله‌ای را برای ایجاد شورش در داخل روسیه راه‌اندازی خواهد کرد که بسیار مخرب‌تر از هر چیزی است که در خط مقدم دیده‌ایم».

این تحلیلگر امنیتی و دفاعی ادامه داد: «آنها قطعاً اکنون در حال برنامه‌ریزی چنین حملاتی هستند. به نظرم این موضوع برای پوتین ترس‌آورتر از یک جنگ متعارف است، زیرا اگر اوکراینی‌ها این حملات را در روسیه آغاز کنند، پوتین به سرعت قدرت را از دست خواهد داد، چرا که مردم خواهند گفت که تو (پوتین) به اندازه کافی برای توقف این حملات، اقدام نکردی».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید