وزارت دفاع بریتانیا حمله حوثی‌ها به ناوشکن «دایموند» را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی ادعا کردند در پاسخ به حمله اسرائیل به اردوگاه «النصیرات»، ناوشکن بریتانیایی «دایموند» و دو کشتی مرتبط با اسرائیل را هدف قرار دادند. وزارت دفاع بریتانیا، یک‌شنبه 20 خرداد، حمله حوثی‌ها به ناوشکن «دایموند» در دریای سرخ را تکذیب کرد.

پیشتر یحیی سریع، سخنگوی ارتش حوثی‌ها گفته بود که این گروه ناوشکن بریتانیایی «دایموند» را با موشک در دریای سرخ هدف قرار داده است. حوثی‌ها درباره خسارت‌های این حمله به جزئیات بیشتری اشاره نکرده اما گفتند این حمله «دقیق» بوده است.

به گزارش خبرگزاری «انباء العالم العربی»، سریع در بیانیه‌ای اضافه کرد این گروه در واکنش به حمله اسرائیل به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه، دو کشتی مرتبط با اسرائیل را هدف قرار داد.

حوثی‌ها اعلام کردند در همبستگی با نوار غزه که از هفت اکتبر گذشته هدف حملات اسرائیل قرار گرفته است، کشتی‌های متعلق به شرکت‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به مقصد این کشور حرکت می‌کنند را هدف قرار می‌دهد.

با گذشت 247 روز از حملات هوایی و زمینی اسرائیل به نوار غزه، وزارت بهداشت فلسطین، در گزارش روزانه، شمار کشته‌شدگان و مجروحان را بیش از 121 هزار نفر اعلام کرد.

این وزارت‌خانه در گزارش خود اعلام کرد: «نیروهای اسرائیلی در 24 ساعت گذشته مرتکب هشت کشتار علیه خانواده‌ها در نوار غزه شده که در نتیجه آن 283 فرد کشته و 814 زخمی به بیمارستان‌ها منتقل شدند.»

این وزارت‌خانه اعلام کرد در حمله آزادسازی چهار گروگان اسرائیلی، دست کم 274 فلسطینی کشته شدند.

در عملیات «النصیرات» که روز گذشته صورت گرفت، حدود 700 نفر زخمی شدند. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد هنوز شماری از قربانیان زیر آوار و در جاده‌ها بوده و آمبولانس‌ها و گروه‌های امدادرسانی قادر به رسیدن به محل حادثه نیستند.

به گفته منابع اسرائیلی، عملیات اسرائیل در اردوگاه النصیرات در مرکز غزه، بزرگترین عملیات آزادسازی حدود 250 گروگانی است که حماس در هفت اکتبر از جنوب اسرائیل ربود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید