اوکراین: برای اولین بار «هدفی حساس» را در عمق 600 کیلومتری روسیه نابود کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آژانس اطلاعات دفاعی اوکراین، یکشنبه 20 خرداد، اعلام کرد نیروهای این کشور برای نخستین بار جنگنده پیشرفته روسی، «سوخوی-57»، را در یک پایگاه هوایی داخل روسیه هدف قرار دادند. این آژانس تصاویری ماهواره‌ای ارائه کرد که به گفته آن‌ها، تأییدکننده این حمله است.

آژانس اطلاعات دفاعی اوکراین با انتشار بیانیه‌ای در «تلگرام» خبر داد این فرودگاه در فاصله 589 کیلومتری از خطوط مقدم جبهه جنگ نیروهای اوکراینی و روسی قرار دارد. این بیانیه بدون اشاره به جزئیات چگونگی انهدام این جنگنده، اعلام نکرد کدام واحد ارتش اوکراین این عملیات را انجام داده است.

یک وبلاگ‌نویس نظامی روسی مشهور به نام «فایتر بومبر» که از حامیان جنگ مسکو است و بر عملیات‌های هوایی تمرکز دارد، گزارش هدف قرار گرفتن این جنگنده را تأیید کرد و گفت یک پهپاد این جنگنده را هدف قرار داده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد پدافند دفاع هوایی این کشور، شب گذشته، یک پهپاد اوکراینی را در منطقه بریانسک سرنگون کرده است. بیانیه وزارت دفاع روسیه اضافه کرد: «شب گذشته، تلاش کی‌یف برای انجام حمله تروریستی با پهپاد به تأسیسات داخل خاک روسیه خنثی شد و پدافندهای دفاع هوایی، در منطقه بریانسک، پهپاد اوکراینی را نابود کردند.»

دفتر نمایندگی جمهوری خلق دونتسک در «مرکز مشترک هماهنگی و نظارت بر جرایم جنگی اوکراین» گزارش داد که نیروهای اوکراینی در 24 ساعت گذشته با استفاده از 119 موشک، 49 بار این منطقه را هدف قرار دادند. بر اساس این گزارش، شش غیرنظامی در این حملات مجروح و چهار خانه آسیب دیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید