انتشار انبوهی تصاویر از رفتار شرم‌آور سربازان اسرائیلی در پی توئیت نتانیاهو

سازمان ملل ماه گذشته با استناد به داده‌های وزارت بهداشت غزه در مورد اجساد شناسایی شده، اعلام کرد که در طول هشت ماه جنگ جاری در غزه، دست کم 7797 کودک کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تنها چند ساعت پس از ابلاغ تصمیم آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل برای قرار دادن ارتش اسرائیل در فهرست جهانی سال 2023 عاملان نقض حقوق کودکان، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل این تصمیم را هدف انتقاد تند خود قرار داد.

نتانیاهو شامگاه جمعه 18 خرداد در توئیتی در «ایکس» با شرم‌آور خواندن این اقدام نوشت: «سازمان ملل با پذیرش ادعاهای احمقانه حماس، خود را در لیست سیاه تاریخ قرار داد».

«اخلاق‌مدار ترین ارتش جهان»!

نتانیاهو افزود: «ارتش اسرائیل، اخلاق‌مدارترین ارتش جهان است و هیچ تصمیمی نمی‌تواند این واقعیت را تغییر دهد».

استفاده از صفت «اخلاق‌مدار‌ترین» در این توئیت، واکنش‌های شدیدی را در قالب هزاران کامنت کاربران به دنبال داشت به طوری که شمار زیادی از آنها، تصاویر سربازان اسرائیلی در نوار غزه را در حال انجام رفتار شرم‌آور، به اشتراک گذاشتند.

در این راستا تصاویر سربازان در حال پوشیدن لباس‌های زیر زنانه یا تخریب وسایل خانه فلسطینیان انتشار یافت.

بسیاری از این توئیت‌ها نیز شمار قربانیان غیرنظامی فلسطیینی به ضرب گلوله توپ و تفنگ این به اصطلاح «ارتش اخلاق مدار» را ذکر کردند.

به گزارش «رویترز»، یک منبع دیپلماتیک آگاه روز گذشته فاش کرد، علاوه بر ارتش اسرائیل حماس و جهاد اسلامی نیز در این «لیست ناقضان» حقوق کودکان قرار خواهند گرفت.

نقض حقوق کودکان

این لیست جهانی از نقض حقوق کودکان در قالب گزارشی درباره کودکان و درگیری‌های مسلحانه تدوین شده که قرار است در 14 ژوئن جاری به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شود.

گزارشی که گوترش به شورای امنیت ارائه خواهد کرد، قتل، معلولیت، تجاوز جنسی، ربودن یا سربازگیری کودکان، جلوگیری از رسیدن کمک‌ها و هدف قرار دادن مدارس و بیمارستان‌ها را شامل می‌شود.

با این حال، مشخص نیست که ارتش اسرائیل، حماس یا جهاد اسلامی در فهرست کدام رده از موارد نقض حقوق کودکان قرار گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید