کارزار بایدن به دنبال جذب جمهوری‌خواهان مخالف ترامپ است

ترامپ اغلب اعضای حزب خود که از نامزدی وی حمایت نمی‌کنند را «گرکدن» نامیده، که به انگلیسی مخفف عبارت «جمهوری‌خواه فقط در اسم» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا پنجشنبه به «رویترز» گفت که کارزار جو بایدن به دنبال جذب جمهوری‌خواهان مخالف دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان برای انتخابات امسال است.

این مقام گفت ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهوری دموکرات، یک مدیر نامزدی ملی جمهوری‌خواه را استخدام کرده است. وی آستین ودرفورد است، که رئیس دفتر آدام کینزینگر، نماینده جمهوری‌خواه پیشین کنگره و منتقد سرسخت ترامپ بود.

به گفته این مقام: «ودرفورد برای رهبری اقدامات اطلاع‌رسانی به رای‌دهندگان مستقل‌ و جمهوری‌خواهان میانه‌رو که می‌دانند انتخاب دور دوم دونالد ترامپ چه خطری برای کشور دارد، استخدام شده است».

بر اساس نظرسنجی «رویترز/ایپسوس»، بایدن و ترامپ نسبت به سال 2020 برای رسیدن به کاخ سفید رقابت سخت‌تری دارند. این نظرسنجی نشان داد که حمایت از بایدن در میان رای‌دهندگان نسبت به سال 2020 ده درصد کاهش یافته است. اکثر نظرسنجی‌های ملی نشان‌دهنده رقابت مساوی بین دو طرف است.

به گفته رویترز، ترامپ اغلب اعضای حزب خود که از نامزدی وی حمایت نمی‌کنند را «گرکدن» نامیده است، که به انگلیسی مخفف عبارت «جمهوری‌خواه فقط در اسم» است. به نظر ترامپ، کرگدن‌ها جمهوری‌خواهانی هستند که با آرمان‌های وی برای آمریکا سر سازگاری ندارند.

کارزارهای انتخاباتی بایدن و ترامپ برای جلب نظر حامیان نیکی هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی که در ماه مارس از رقابت‌های مقدماتی جمهوری‌خواهان کنار کشید، تلاش کرده‌اند.

هیلی تاکنون حمایت خود از ترامپ برای نامزدی حزبش را دریغ کرده است، که به این معنی است که رای رای‌دهندگان به هیلی به طور خودکار به ترامپ منتقل نمی‌شوند، اما هیلی گفته شخصا به ترامپ رای می‌دهد.

مقام ستاد انتخاباتی بایدن گفت که کارزار بایدن با برخی رأی‌دهندگان به هیلی جلساتی برگزار کرده و یک «آگهی هفت رقمی» برای هدف قرار دادن چنین رأی‌دهندگانی خریداری کرده است.

با این حال، به گفته رویترز، پیشینه کمی وجود دارد که تعداد زیادی از جمهوری‌خواهان در جریان انتخابات ریاست جمهوری به یک دموکرات رای بدهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید