پوتین: اتهام‌ها علیه ترامپ با انگیزه‌های سیاسی مطرح شده است

رئیس جمهوری روسیه: مسکو اهمیتی به این‌که چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، نمی‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در واکنش به تحولات سیاسی داخلی آمریکا، گفت اتهام‌ها علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا، با انگیزه‌های سیاسی مطرح می‌شود.

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که مسکو اهمیتی برای این‌که چه کسی، بایدن یا ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، قائل نیست.

پوتین طی اظهاراتی به نمایندگان خبرگزاری‌های جهان در «همایش بین‌المللی سان پترزبورگ» در واکنش به سؤالی مبنی بر این‌که روسیه کدام نامزد انتخاباتی در آمریکا، بایدن یا ترامپ را ترجیح می‌دهد، گفت:« اگر قرار بر این است، در کل اهمیتی برای ما ندارد».

پوتین تاکید کرد که پس از انتخابات آمریکا تغییری جدی در روابط میان واشینگتن و مسکو رخ نخواهد داد.

وی همچنین اتهام‌ها مبنی بر این‌که ترامپ جاسوس روسیه بوده است را «بی‌اساس» دانست و تاکید کرد مسکو با هر رئيس جمهوری که در آمریکا روی کار آید تعامل خواهد کرد.

رئیس جمهوری روسیه گفت پیش‌بینی این‌که با انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا تغییراتی حاصل شود، دشوار است.

بیست و هفتمین دوره از همایش اقتصادی بین‌المللی سان پترزبورگ از امروز چهارشنبه 16 خرداد آغاز و تا روز 19 خرداد با مشارکت گسترده بین‌المللی ادامه خواهد یافت.

این همایش بین‌المللی پلتفرمی فعال برای تبادل دیدگاه‌ها و تجربیات میان تصمیم‌گیران سیاسی، مسئولان و نمایندگان بخش‌های بازرگانی از کشورهای مختلف جهان است و طی فعالیت‌ها آن به بررسی مسائل اصلی اقتصادی و چالش‌هایی که روسیه و بازارهای پررونق و عموما جهان با آن مواجه است، می‌پردازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید