حمله با چاقو به نامزد انتخابات شورای شهر مانهایم آلمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تنها چهار روز پس از حمله یک مهاجم به تجمع مخالفان «نفوذ اسلام‌گرایی» و کشته شدن یک پلیس در مانهایم آلمان، شب گذشته بار دیگر یک مهاجم با چاقو به نامزد انتخابات شورای شهر مانهایم حمله کرد.

به گزارش روزنامه «دی ولت»، یک مهاجم در مانهایم، سه‌شنبه چهارم ژوئن، با ضربات چاقو هنریش کوخ، نامزد انتخابات شورای شهر از حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» را مجروح کرد. پلیس تایید کرده مهاجم دستگیر شده است.

دی ولت نوشت سخنگوی پلیس درباره چگونگی بازداشت مهاجم فقط اعلام کرد که بامداد امروز «عملیاتی انجام شده است». دادستانی مانهایم می‌گوید خطر مرگ، هانریش کوخ را که در بیمارستان تحت درمان است، تهدید نمی‌کند.

بر أساس گزارش دی‌ولت، مهاجم 25 ساله که پیشتر سابقه پاره کردن پوسترهای انتخاباتی حزب آلترناتیو برای آلمان (آ اف د) را دارد، مدت کوتاهی پس از تعقیب و گریز دستگیر شد. سخنگوی حزب «آ اف د» می‌گوید مهاجمان سه نفر بوده که دو نفر از آنها موفق به فرار شدند. او همچنین می‌گوید کوخ، با تلفن همراه، از یکی از مهاجمان فیلم گرفته و آن را در اختیار پلیس قرار داده‌ است.

روز جمعه یک مهاجم افغان با چاقو به تجمع یک گروه مخالف نفوذ اسلام‌گرایی در مانهایم حمله کرد، و پس از زخمی کردن چند نفر، با ضربات پیاپی چاقو یک مامور پلیس را به قتل رساند.

مقامات قضایی آلمان می‌گویند تحقیقات گسترده‌ای درباره منشا و انگیزه حمله روز جمعه آغاز کرده و موضوع اخراج احتمالی برخی از مهاجران که دست به اعمال خشونت ‌آمیز، با انگیزه‌های بنیادگرایانه می‌زنند، را مورد بررسی قرار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید