بایدن: نتانیاهو حاضر است برای بازگرداندن گروگان‌ها از غزه دست به هر اقدامی بزند

رئیس جمهوری آمریکا از اظهارنظر در مورد برخی دیدگاه‌ها مبنی بر این‌که نتانیاهو با هدف حفظ جایگاه سیاسی خود درصدد طولانی‌تر کردن جنگ است، خودداری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا در مصاحبه با مجله «تایم» گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل با «فشار عظیم» در مورد گروگان‌های در بند حماس مواجه است.

بایدن، سه‌شنبه 15 خرداد بر اساس متن مصاحبه منتشر شده توسط مجله آمریکایی افزود، نتانیاهو «آماده انجام هر کاری» برای بازگرداندن گروگان‌ها به وطن است.

رئیس جمهوری ایالات متحده پیشنهاد اخیر اسرائیل برای دستیابی به توافق با حماس را از نظر این که چه کسانی را می‌خواهند آزاد کنند و چه در ازای آن دریافت خواهند کرد، «بسیار سخاوتمندانه» توصیف کرد.

او از اظهارنظر درباره آنچه برخی معتقدند نتانیاهو برای حفظ جایگاه سیاسی خود برای طولانی‌تر کردن جنگ تلاش می‌کند، خودداری کرد، اما در عین حال گفت که دلایل کافی برای رسیدن مردم به این باور وجود دارد.

بایدن در مورد گروگان‌های آمریکایی در غزه گفت که معتقد است آن‌ها هنوز زنده هستند.

اسرائیل از زمان حمله غافلگیرانه حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی به شهرک‌ها و پایگاه‌های اسرائیلی پیرامون نوار غزه در 7 اکتبر، در پاسخ به آن، تهاجم نظامی خود را به این باریکه فلسطینی آغاز کرده است.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین، یکشنبه 13 خرداد اعلام کرد که شمار کشته‌شدگان تهاجم نظامی اسرائیل به نوار غزه که در پاسخ به حمله هفتم اکتبر حماس آغاز شد، تاکنون به 36 هزار و 379 نفر افزایش یافته است.

علاوه بر آن بیش از هفتاد هزار نفر از فلسطینی‌‌ها در نوار غزه زخمی شده‌اند.

در حالی که دولت اسرائیل با فشارهای داخلی زیادی از سوی برخی وزرای تندرو برای رد طرح ارائه شده توسط جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مورد غزه مواجه است، واشینگتن اعلام کرد که از موافقت اسرائیل با پیشنهاد آتش‌بس در نوار غزه کاملاً مطمئن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید