از اتهامات جنایی علیه هانتر بایدن چه می‌دانیم؟

هانتر متهم است که هم برای خرید سلاح گرم و هم درباره سابقه معامله اسلحه گرم «اظهارات نادرست» کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، روز دوشنبه 3 ژوئن در دادگاه ایالت دِلِوِر ظاهر شد تا به اتهام نقض قوانین فدرال درباره مالکیت اسلحه در سال 2018 محاکمه شود. این محاکمه ادامه خواهد داشت.

به گزارش «رویترز»، دیوید وایس، دادستان ویژه وزارت دادگستری ایالات متحده، سپتامبر پارسال هانتر را به سه فقره جنایت ناشی از خریدن و در اختیار داشتن یک «کلت کبرا 38» در اکتبر 2018 متهم کرد. وی متهم است که هم برای خرید سلاح گرم و هم درباره سابقه معامله اسلحه گرم «اظهارات نادرست» کرده است.

اتهام سوم این است که هانتر قانونی را نقض کرده است که مصرف‌کنندگان مواد مخدر غیرقانونی یا معتادان به مواد مخدر را از داشتن سلاح گرم منع می‌کند. دادستان‌ها ادعا می‌کنند ارتکاب جرم زمانی روی داده که هانتر در جایی که پرسشنامه پرسیده آیا وی مصرف‌کننده غیرقانونی یا معتاد به یک ماده مخدر است، پاسخ «نه» داده است.

برای دو اتهام اول، دادگستری باید بدون تردید ثابت کند که هانتر آگاهانه دروغ گفته است. برای یکی از دو اتهام اول، دادگستری باید نشان دهد که اظهارات نادرست هانتر برای خرید اسلحه اهمیت داشته است.

برای اتهام مالکیت، دولت باید ثابت کند که هانتر یا مصرف‌کننده غیرقانونی یا معتاد به مواد مخدر بوده است، و اینکه او عمداً سلاح گرم در اختیار داشته است، اینکه و هنگامی که او آگاهانه سلاح گرم را در اختیار داشته، می‌دانسته که مصرف‌کننده غیرقانونی یا معتاد به مواد مخدر است.

به گفته وزارت دادگستری، اگر هیئت منصفه هانتر را مجرم تشخیص دهد، وی با 25 سال زندان مواجه می‌شود، هرچند که طبق گفته وزارت دادگستری، مجازات نهایی ‌معمولاً کمتر از حداکثر است. مانند تمام پرونده‌های کیفری فدرال ایالات متحده، هیئت منصفه 12 نفره باید به اتفاق آراء درباره محکومیت به توافق برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید