ترامپ: اگر زندان بروم آمریکایی‌ها قیامت می‌کنند

برخی هواداران ترامپ در پی صدور حکم دادگاه علیه وی پرچم‌های آمریکا را وارونه آویزان کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که هفته پیش به جرم جعل اسناد مالی برای پنهان کردن پرداخت حق‌السکوت به یک ستاره پورن محکوم شد، روز یکشنبه گفت که زندان رفتن یا حبس خانگی را در صورت لزوم می‌پذیرد، اما اگر این اتفاق بیفتد آمریکایی‌ها قیامت می‌کنند.

به گزارش «رویترز»، نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای که یکشنبه پخش شد گفت: «مطمئن نیستم که مردم بتوانند چنین چیزی را بپذیرند. به نظرم قبول کردنش برای عموم سخت باشد. یک جایی می‌رسد که طاقت‌شان طاق می‌شود و قیامت می‌کنند.»

ترامپ درباره اینکه فکر می‌کند در صورت رسیدن به آن نقطه چه اتفاقی می‌افتد توضیح بیشتری نداد. او قرار است در 11 ژوئیه، چهار روز قبل از گردهمایی جمهوری‌خواهان برای اعلام رسمی نامزد ریاست جمهوری‌شان برای رویارویی با جو بایدن، رئیس‌جمهوری دموکرات، در انتخابات ماه نوامبر، رسما محکوم شود.

لارا ترامپ، عروس ترامپ و رئیس کمیته ملی جمهوری‌خواهان، در پاسخ به این سوال که هواداران ترامپ در صورت زندانی شدن وی چه کاری باید بکنند، گفت: «آنها باید همان کاری را که بکنند که تا الان کرده‌اند، یعنی آرامش خودشان را حفظ کنند و اعتراض‌شان را در پای صندوق‌های رأی نشان دهند. 5 نوامبر روزی است که باید صدای‌تان را بلند کنید و آن را آشکار به گوش مردم برسانید.»

به گفته رویترز، ترامپ محکومیت خود را دستاویزی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی بیشتر قرار داده است، اما برخلاف روزهای پس از شکست انتخاباتی خود در سال 2020 در برابر بایدن که اظهارات خشمگیانه‌اش به حمله مرگبار هوادارانش در 6 ژانویه 2021 به کنگره آمریکا انجامید، از تلاش برای بسیج حامیانش خودداری کرده است.

با این وجود، برخی هواداران ترامپ در پی صدور حکم دادگاه علیه وی پرچم‌های آمریکا را وارونه آویزان کردند. پرچم معکوس بیش از 200 سال است که نماد ناخرسندی یا اعتراض در آمریکا بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید