«سنتکام» ادعای حوثی‌ها درباره اصابت ناوشکن «گریفلی» طی حمله موشکی را تکذیب کرد

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، شب گذشته اعلام کرد که حوثی‌ها شش عملیات نظامی انجام دادند که یکی از آنها، ناو هواپیمابر آیزنهاور را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ساعاتی پس از اعلام حوثی‌ها مبنی بر انجام 6 حمله که یکی از آنها بار دیگر ناو هواپیمابر آیزنهاور آمریکا و همچنین ناوشکن «یو اس اس گریفلی» را که مستقیماً هدف قرار داد، فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» این موضوع را تکذیب کرد.

«سنتکام» یکشنبه 13 خرداد در بیانیه‌ای در «ایکس» آورد که شب گذشته، یک پهپاد حوثی‌ها را در جنوب دریای سرخ منهدم کرد.

این بیانیه افزود که «سنتکام» سرنگونی دو پهپاد دیگر در همین منطقه بدون خسارات جانی یا مادی را رصد کرد.

انهدام دو موشک بالستیک

بر اساس این بیانیه، نیروهای «سنتکام» دو موشک بالستیک ضدکشتی را در جنوب دریای سرخ که به سمت ناوشکن آمریکایی گریفلی شلیک شده بود، منهدم کردند که آسیبی به این ناوشکن وارد نشد.

پیشتر یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، شب گذشته اعلام کرد که «حوثی‌ها شش عملیات نظامی انجام دادند که یکی از آنها، ناو هواپیمابر آیزنهاور را هدف قرار داد».

سریع در بیانیه‌ای در «ایکس» مدعی شد که حوثی‌ها همچنین ناوشکن آمریکایی دیگری (گریفلی) را در دریای سرخ هدف قرار دادند که «با تعدادی پهپاد مستقیماً هدف قرار گرفت».

او افزود که در چهار عملیات دیگر، کشتی‌های متعلق به شرکت‌هایی که ممنوعیت ورود به بنادر اسرائیل را نقض کرده بودند، هدف قرار گرفتند از جمله کشتی «ماینا» که طی دو عملیات در دریای سرخ و همچنین دریای عرب هدف قرار گرفت.

بیش از 50 حمله

از سویی اداره دریانوردی ایالات متحده در اواخر آوریل اعلام کرد که حوثی‌ها از نوامبر سال گذشته در بیش از 50 مورد حمله به کشتی‌ها، یک کشتی را توقیف و کشتی دیگری را غرق کردند.

این حملات، شرکت‌های تجاری را مجبور کرد به مسیر طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف آفریقا روی آورند.

حملات حوثی‌ها همچنین منجر به غرق یک کشتی باری به نام «روبی‌مار» شد که مملو از مواد خطرناک بود. یکی از این حملات به کشته شدن 3 ملوان در نتیجه حمله موشکی به کشتی «ترو کانفیدنس» انجامید که با پرچم باربادوس تحت مدیریت یونان تردد می‌کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید