واکنش‌ها به محکومیت ترامپ در پرونده حق‌السکوت

کارزار انتخاباتی جو بایدن: هنوز فقط یک راه برای دور نگه داشتن ترامپ از کاخ سفید وجود دارد، و آن هم رفتن پای صندوق‌های رای است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه نیویورک روز پنجشنبه دونالد ترامپ را به جرم جعل سوابق تجاری برای پنهان کردن پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز، ستاره پورن محکوم کرد، که وی را به اولین رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا تبدیل کرد که مجرم شناخته می‌شود.

ترامپ در واکنش به محکومیت خود گفت: «مایه شرمساری بود. این یک محاکمه تقلبی توسط یک قاضی متخاصم و فاسد بود. ما به مبارزه ادامه می‌دهیم. ما تا انتها خواهیم جنگید و پیروز خواهیم شد. رأی مردم در 5 نوامبر تعیین‌کننده است.»

به گزارش «رویترز»، دیگر مقامات ایالات متحده نیز به محکومیت ترامپ واکنش نشان دادند، که در ادامه برخی را مرور می‌کنیم. کارزار انتخاباتی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، و کامالا هریس معاون وی در این باره بیانیه‌ای صادر کرد.

این بیانیه گفت: «امروز در نیویورک دیدیم که هیچ‌کس فراتر از قانون نیست. دونالد ترامپ همیشه به اشتباه معتقد است که هرگز با عواقب نقض قانون برای منافع شخصی خود مواجه نخواهد شد.»

این بیانیه تاکید کرد که حکم روز پنجشنبه این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که هنوز فقط یک راه برای دور نگه داشتن ترامپ از کاخ سفید وجود دارد، و آن هم رفتن پای صندوق‌های رای است، چرا که ترامپ کماکان می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.

در مقابل، جیم جردن، نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا از اوهایو، به شدت از حکم دادگاه نیویورک انتقاد کرد و گفت: «دادگاه دم دستی منهتن نشان داد که چه می‌شود وقتی دادستان‌های جهت‌دار در مقابل یک قاضی مغرض با روندی ناعادلانه برای دور نگه داشتن پرزیدنت ترامپ از مبارزات انتخاباتی اقدام می‌کنند.»

اریک سوالول، نماینده دموکرات کنگره آمریکا از کالیفرنیا هم گفت: «دونالد ترامپ یک جنایتکار محکوم‌شده است. این حکم پیروزی برای هیچ شخصی نیست. این پیروزی یک آرمان است؛ این آرمان که همه ما در پیشگاه قانون یکسان هستیم. حاکمیت قانون پیروز امروز بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید